Vesti iz zemlje

18.12.2014. 13:14

RTS, Agencije

Autor: Nova Ekonomija

ZTE planira poslove sa srpskim operaterima i ministarstvima

Kineski ZTE ima vrlo agresivan poslovni plan za Srbiju, planira zapošljavanje srpskih inženjera kao i poslove sa više mobilnih operatera i ministarstava.
„Mi smo jedna od najvećih kineskih kompanija za telekomunikacionu opremu i rešenja. Imamo vrlo agresivan plan za Srbiju“, kaže za RTS potpredsednik za Evropu jedne od tri najveće kineske telekomunikacione kompanije Sjao Ming.
„Potpisali smo pred dvojicom premijera sporazum o unapređivanju srpske telekomunikacione infrastrukture sa Ministarstvom trgovine i telekomunikacija. To je prvi korak“, naveo je on.
Sjao je rekao i da ZTE planira saradnju sa drugim ministarstvima, najpre sa Ministarstvom odbrane, ali i sa kompanijama, „Telekomom Srbija“ i drugim operaterima, u nameri da nastavi da doprinosi srpskoj ekonomiji. 
Na pitanje kako Srbija da privuče više kineskih investitora, Sjao je odgovorio da Kina smatra da je Srbija centar Balkana, koja, ako privlači turiste, trebalo bi da privuče i investitore. 
„Takođe, vidimo pozitivne trendove. Vaša pozicija u regionu se popravlja, vaša vlada ima ambiciozne planove, poput pruge Beograd-Budimpešta, koja će se onda produžiti do Grčke. Kada se to sve sklopi, biće sasvim prirodno da kompanije ovde imaju svoje regionalne centrale i da odavde pokrivaju okolne države“, ocenio je Sjao. 
Sjao je istakao da se telekomunikacije razvijaju veoma brzo i da ZTE, koji ima MICT strategiju, povezuje one koji razgovaraju telefonima, ali i čoveka s mašinom,s kućnim aparatima, pa i mašine međusobno. 
Uprkos ovakvom razvoju, Sjao smatra da fiksni operateri u Evropi imaju sve više prednosti, jer je potrebna jaka prenosna mreža koju oni imaju. „Mnogi mobilni operateri neće moći da prežive lako blisku budućnost i vezivaće se za fiksne operatere, to je novi trend“, ocenio je on. 
Sjao je, u ovom kontekstu, rekao i da bi, da je on vlasnik „Telekoma Srbija“, stavio za njega višu cenu, jer su, kako je dodao, fiksne linije i mreža koju Telekom ima, velika prednost. 
Sjao smatra i da će 2020. kineski brendovi mobilnih telefona biti u svetskom vrhu, što pokazuje i primer njegove kompanije. 

Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs

Komentar(1)

  1. Pre neki dan premijer(ka) izjavila da će doći u junu da pusti rudnik Čukaru Peki u proizvodnju, a sada se najavljuje početak radova na otvaranje rudnika. Početak proizvodnje premijer(ka) če otvoriti za četiri-pet godina, ukoliko tada bude ona i ΛV na svojim funkcijama. Do zabune premijer(ke) naveo je čelnik RTB Bor na tanak led, jer mu se izmiče fotelja, a on želi da bude na čelu RTB Bor i na onom svetu, što nije nemoguće?

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre slanja komentara, molimo vas da se upoznate sa pravilima komentarisanja i pravilima korišćenja sajta.

Sajt je zaštićen pomocu reCaptcha i Google. Google Politika Privatnosti i Google Uslovi Korišćenja su primenjeni.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.