Svet

22.02.2016. 10:01

The Verge

Autor: Nova Ekonomija

LG predstavio G5, svoj najnapredniji telefon do sada

Svet

22.02.2016. 10:01

Kompanija LG predstavila je G5, svoj najnoviji flegšip model sa dosad najboljim karakteristikama.
LG G5 dolazi sa aluminijumskim kućištem, skenerom otiska prstiju i ekranom visoke rezolucije (2560 x 1440) od 5.3 inča, piše The Verge. 
G5 ima veću gustinu piksela od Nexus 6P (na koji najviše podseća), ili LG-jevog flegšip modela G4 iz 2015 godine. 
Zahvaljujući procesoru Qualcomm Snapdragon 820, koji prati 4GB RAM-a, animacija na telefonu teče glatko, telefon automatski reaguje na sve komande, a isto važi i za kamere. G5 ima memoriju od 32GB, slot za memorijsku microSD karticu, USB-C priključak i bateriju od 2,800mAh. 
Na zadnjem delu telefona nalaze se dve kamere – standrardna, od 16 megapiksela i širokougaona od 135 stepeni i 8 megapiksela. Kamere mogu biti korišćene odvojeno, za obično i panoramsko fotografisanje, kao i simultano, prilikom čega se mogu dobiti prilično zabavne kombinacije. Prebacivanje s kamere na kameru odvija se izuzetno brzo. 
Za razliku od Nexusa 6P koji se aktivira pritiskom na polje osetljivo na dodir, dugme za isključivanje/uključivanje smartfona G5 ugrađeno je u skener otiska prstiju. 
LG G5 pokreće Android, a dolazi u četiri boje: zlatnoj, sivoj, braon i roze.

Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs

Komentar(1)

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, molimo vas da se upoznate sa pravilima komentarisanja i pravilima korišćenja sajta.

Sajt je zaštićen pomocu reCaptcha i Google. Google Politika Privatnosti i Google Uslovi Korišćenja su primenjeni.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.