Predstavnici Srba sa Kosova i Metohije preneli su danas generalnom sekretaru NATO Jensu Stoltenbergu zabrinutost za svoju bezbednost posle tenzija do kojih je došlo zbog uređenja pešačke zone u Kosovskoj Mitrovici.
Sa Stoltenbergom su se danas u Prištini sastali zamenik premijera Branimir Stojanović, gradonačelnici Gračanice i Severne Mitrovice Vladeta Kostić i Goran Rakić, poslanik Srpske liste Slavko Simić i direktor Kancelarije za zajednice Ivan Tomić.
Predstavnici Srba su generalnog sekretara NATO upoznali sa trenutnom situacijom i preneli mu zabrinutost za svoju bezbednost, posebno onih koji žive u enklavama.
„Preneli smo zabrinutost i očekivanje da KFOR ispuni svoju misiju i obezbedi stabilnost i sigurnost za sve koji žive na Kosovu“, kazao je Stojanović nakon sastanka.
Stoltenberg je predstavnicima Srba rekao da je KFOR garant mira i stabilnosti i da će nastaviti da radi u skladu sa svojom misijom.