Srbija

18.02.2026. 14:38

Beta

Autor: Nova ekonomija//

Poljoprivrednici nastavljaju sa protestima: Put Čačak-Kraljevo biće blokiran do 18 časova

Foto: Sanja Eker

Srbija

18.02.2026. 14:38

Blokada starog puta Čačak-Kraljevo počela danas i trajaće do 18.00, rekli su agenciji Beta poljoprivrednici.

U 12 časova blokiran je put u selu Slatina kod Čačka, četvrti dan zaredom, sa nekoliko desetina traktora.

Policija je prisutna i preusmerava saobraćaj altetrnativnim lokalnim makadamskim putevima.

U toku je i blokada Ibarske magistrale u Mrčajevcima kod Čačka, koju su proizvođači mleka i poljoprivrednici blokirali 11. februara i od tada traje neprekidno.

Blokade puteva su nastavljene posle neuspelih pregovora proljoprivrednika i ministra poljoprivede Dragana Glamočića, koji nije prihvatio njihove zahteve.

Poljoprivrednici traže da se stopira kompletan uvoz svih poljoprivrednih proizvoda, da država otkupi postojeće viškove u robne rezerve, kako bi se što pre stabilizovalo i regulisalo tržište i da otkupljivači odmah nastave preuzimanje svih količina mleka.

Pregovori poljoprivrednika i Vlade nisu uspeli, najavljena radikalizacija protesta

Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, molimo vas da se upoznate sa pravilima komentarisanja i pravilima korišćenja sajta.

Sajt je zaštićen pomocu reCaptcha i Google. Google Politika Privatnosti i Google Uslovi Korišćenja su primenjeni.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.