Svet

04.02.2019. 11:46

B92

Autor: Direktor KC Niš

Profit od gejminga japanske kompanije Soni pao je za 14 odsto

Svet

04.02.2019. 11:46

Profit od gejminga japanske kompanije Soni pao je za 14 odsto, što je zabrinulo investitore i dovelo do najvećeg pada akcija kompanije od 2015. godine.
Prodaja Sonijeve gejming konzole PlaiStation 4 (PS4) pala je na 8,1 miliona jedinica u poslednjem kvartalu, u odnosu na 9 miliona pre godinu dana.
Iako je Soni isticao da je to u skladu sa prognozama, analitičari su zabrinuti da se Sonijev ključni izvor profita hladi. 
Ukupno, Soni je smanjio svoje prodajne izglede za tekuću finansijsku godinu (do marta) na 8,5 biliona jena, sa 8,7 biliona jena. 
Očekuje se da će operativna dobit iznositi 870 milijardi jena, u poređenju sa projekcijama analitičara za 884 milijarde jena u proseku. 
Zbog ovih poražavajućih vesti, Sonijeve akcije su pale za 8 odsto, što je najveći pad od 2015. godine. 
Kao jedna od najvećih svetskih kompanija za potrošačku elektroniku, Soni je važan pokretač globalne ekonomije. 
Direktor kompanije Soni Mobile Hiroki Totoki je upozorio da tržište pametnih telefona pati od „teškog poslovnog okruženja“, navodeći geopolitičke tenzije i usporavajuću ekonomiju Kine. 
„Ne možemo biti previše optimistični u pogledu budućnosti jer se od druge polovine prošle godine pojavilo nekoliko makroekonomskih i geopolitičkih rizika, uključujući i tržište pametnih telefona“, izjavio je on. 
Još jedan japanski gigant, Panasonik prijavio je pad operativne dobiti od 22 odsto u trećem kvartalu i smanjio prognoze prodaje i profita. 
On je upozorio da je potražnja za aparatima i industrijskom opremom u Kini oslabljena, što je još jedan signal da je trgovinski rat između SAD i Kine veoma bolan. 
Ova vest pomogla je da se Panasonikov operativni profit spusti na 97,6 milijardi jena (889,05 miliona dolara) za kvartal oktobar-decembar, što je pad sa 120,1 milijardi jena pre godinu dana, i mnogo niži od očekivanog.

Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, molimo vas da se upoznate sa pravilima komentarisanja i pravilima korišćenja sajta.

Sajt je zaštićen pomocu reCaptcha i Google. Google Politika Privatnosti i Google Uslovi Korišćenja su primenjeni.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.