Srbija

25.12.2014. 13:20

Beta

Autor: Nova Ekonomija

Prosečna zarada pala na 44.206 dinara

Srbija

25.12.2014. 13:20

Prosečna neto zarada u Srbiji u novembru je bila 44.206 dinara i nomimalno i realno je manja za 1,6 odsto nego u oktobru, objavio je Republički zavod za statistiku.
Kako se navodi u saopštenju, prosečna zarada, s porezima i doprinosima, isplaćena u novembru bila je 60.982 dinara, što je, u poređenju s prosečnom bruto zaradom u oktobru, nominalno i realno manje za 1,6 odsto.
Prosečna neto zarada, bez poreza i doprinosa, u novembru 2014. je bila nominalno veća za 0,2 odsto nego u istom mesecu prošle godine, a realno manja za 2,1 procenat. 
Bruto zarada isplaćena u novembru 2014. godine nominalno je veća za 0,1 odsto, a realno je manja za 2,2 odsto od prosečne zarade s porezima i doprinosima u novembru 2013. godine, piše u saopštenju RZS. 
Prosečna zarada bez poreza i doprinosa isplaćena u periodu januar-novembar 2014. godine, u poređenju s prosečnom zaradu bez poreza i doprinosa u periodu januar-novembar 2013. godine, nominalno je veća za 1,7 odsto, ali je realno manja za 0,4 odsto. 
Prema podacima RZS, prosečna bruto zarada isplaćena u periodu januar-novembar 2014. godine, bila je nominalno je veća za 1,5 odsto, a realno je manja za 0,6 odsto nego prosečna zarada isplaćena u periodu januar-novembar 2013. godine.

Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs

Komentar(1)

  1. Ja ću se osvrnuti na decu i omladinu pa ću navesti naslov knjige „Deca i televizija“ autorke Dafne Lemiš.
    Trenutno stanje je, svakako, prekovremeno gledanje televizije i pasivnost.
    U knjizi je opisano kako televizija dolazi kući, deca usvajaju modele ponašanja gledajući neprimerene sadržaje, i kako televizija uređuje porodični život.
    U čemu deca posredno ili neposredno učestvuju te modele ponašanja i usvajaju.
    Dok omladini nedostaje medijska pismenost odnosno prepoznavanje poruka koje šalju mediji i reklame. I pravi uzori.
    Lakše je misliti o velikom bratu na farmi nego ulagati u znanje.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre slanja komentara, molimo vas da se upoznate sa pravilima komentarisanja i pravilima korišćenja sajta.

Sajt je zaštićen pomocu reCaptcha i Google. Google Politika Privatnosti i Google Uslovi Korišćenja su primenjeni.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.