Svet

05.09.2019. 20:17

Novinite.com

Autor: Nova Ekonomija

Dandi dobio dozvolu za eksploataciju bugarskog rudnika zlata

Svet

05.09.2019. 20:17

Kanadska kompanija Dandi plemeniti metali saopštila je da je dobila od bugarskih vlasti sve dozvole za  komercijalnu eksploataciju rudnika zlata Ada Tepe, u Bugarskoj. 

Dandi je kanadska internacionalna rudarska kompanija koja posluje u Namibiji, Bugarskoj, Jermeniji i Srbiji. 

U Bugarskoj kompanija poseduje rudnike Chelopech i Ada Tepe, a u Namibiji specijalnu topionicu Tsumeb. 

U Srbiji je u procesu razvijanja projekta Zlatni Timok, i kompanija je nedavno objavila da je uradila preliminarnu studiju izvodljivosti otvaranja i eksploatacije rudnika zlata na planini Crni vrh, između Bora i Žagubice.

Dandijev drugi rudnik, Chelopech, nalazi se u centralno-zapadnoj Bugarskoj, na oko 70 km od Sofije. Koncentrat iz ovog rudnika se prevozi u topionicu u Namibiji zbog visokog sadržaja arsena zbog čega su vlasti zabranile preradu u bugarskoj topionici.

DOKUMENTI POTVRDILI: U RTB BOR ISPARILO 900 KG ZLATA

Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, molimo vas da se upoznate sa pravilima komentarisanja i pravilima korišćenja sajta.

Sajt je zaštićen pomocu reCaptcha i Google. Google Politika Privatnosti i Google Uslovi Korišćenja su primenjeni.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.