Srbija

15.07.2017. 22:38

Slađana Gavrić-Blic

Autor: Nova Ekonomija

Banke u Srbiji povećavaju naknade za vođenje tekućih računa za 30 do 40 odsto

Srbija

15.07.2017. 22:38

Banke u Srbiji povećavaju naknade za vođenje tekućih računa klijenata, i to za 30 do 40 odsto, saznaje Blic.

S obzirom na to da je sada prosečan iznos za mesečno održavanje tekućeg računa 150, nova cena ove usluge dostići će skoro 200 dinara. Kada se na to dodaju elektronsko i telefonsko bankarstvo, korišćenje kartica ili čekova, trajni nalog, SMS obaveštenja… održavanje će poskupeti sa prosečnih 250 na oko 350 dinara. 

Zanimljivo je da pojedine banke čak uvode i nove vrste tekućih računa, a za njihovo održavanje naplaćivaće i čitavih 400 dinara mesečno.

Naime, jedna od vodećih banaka u Srbiji poslala je obaveštenje klijentima da će od septembra podići cenu održavanja računa. U obrazloženju su naveli da na to utiču i promene na finansijskom tržištu.

„Banka je usvojila nove tarife koje će početi da se primenjuju od 15. septembra“, navodi se u mejlu koji su dobili klijenti.

Kod ove banke je održavanje tekućeg računa iznosilo 125 dinara, a po novom cenovniku će biti 195, što je čak 44 odsto više! U još nekoliko banaka potvrdili su nam da uskoro menjaju naknade.

„U toku je priprema novih tarifa naknada, a očekujemo da one počnu da se primenjuju u avgustu“, nezvanično su nam rekli u toj banci.

S druge strane, neke banke su uvele nove usluge. U jednoj velikoj banci kažu da se naknade za vođenje nove usluge, tzv. set tekućeg računa, razlikuju u zavisnosti od tipa odabranog seta.

Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, molimo vas da se upoznate sa pravilima komentarisanja i pravilima korišćenja sajta.

Sajt je zaštićen pomocu reCaptcha i Google. Google Politika Privatnosti i Google Uslovi Korišćenja su primenjeni.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.