Nezavisna multimedijalna platforma 5Gtalks u četvrtak 7. maja, u 16.30 organizuje zoom razgovo o budućnosti poslova i veština nakon pandemije koronavirusa. Prijava je otvorena na sledećem LINKU
O tome zašto svet neće više biti isti posle korona virusa, govoriće:
Tomislav Longinović, pisac, klinički psiholog i profesor slavistike i književnosti na Univerzitetu Wisconsin – Madyson
Srđan Janićijević, CEO i osnivač Mokrogorske škole menadžment
Jasmina Nikolić, CEO Agile Humans
Krstinja Šćepanović, Executive HR Direktor OTP Banke
Teme razgovora su:
● Psihološki efekti krize/pandemije na radnu populaciju
● Koje su profesije budućnosti, koje će profesije nestati i kako će edukacija podržati evoluciju tržišta rada
● Adaptacija i inovacije kao ključ održivosti i napretka organizacija
AGENDA:
● Uvodna reč Natali Delić i Nataša Kažić – 4 min
● Keynote Tomislav Longinović – 6 min
Motivacioni govor: Ka “novoj normali”
-Fireside chat sa Tomislavom Longinovićem i Natašom Kažić – 15 min
Tema: Psihološki efekti krize/pandemije na radnu populaciju
● Fireside chat sa Srđanom Janićijevićem i Kostom Andrićem 15 min
Tema: Koje su profesije budućnosti, koje će profesije nestati i kako će edukacija podržati evoluciju tržišta rada
● Fireside chat sa Jasminom Nikolić i Natali Delić – 15 min
Tema: Adaptacija i inovacije kao ključ održivosti i napretka organizacija
● Panel/Q&A sa gostima u koji su uključena i pitanja publike (Tomislav Longinović, Srđan Janićijević, Jasmina Nikolić i Krstinja Šćepanović – moderatori Nataša i Natali – 40 min
Zašto ova tema?
5Gtalks je multidisciplinarna i multimedijalna platforma za razgovor koja se bavi tehnološkim, ekonomskim i sociološkim aspektima i uticajima novih tehnologija čije će omasovljenje omogućiti uvođenje 5G mreže.
Pandemija koronavirusa i novi uslovi života i rada su se nametnuli kao akcelerator svih tih promena i vode nas još brže ka Društvu 5.0.
Jedan od socio-ekonomskih efekata koji se već nazire od koga svi strahujemo je masovna nezaposlenost koja će uslediti kao posledica recesije koja će zahvatiti globalnu ekonomiju nakon pandemije. Ova činjenica i dodatna zabrinutost se kumulativno sabiraju sa već postojećim strahovima od masovne nezaposlenosti koju će prouzrokovati usvajanje naprednih tehnologija kao što je automatizacija, veštačka inteligencija, robotizacija industrija, virtuelna i augmentovana realnost, itd. Očekuje se da će nestati čitave industrije i samim tim sva zaposlenost koju one nose.
Ipak, i mnoge nove profesije će nastati, a već sada postoje nove prakse koje možemo usvojiti kako bismo sprečili najgore scenarije. Spremnost da brzo učimo, nove metodologije rada, promene poslovnih strategija i modela, kao i novi pravci u obaveznoj i profesionalnoj edukaciji nam mogu pomoći da izgradimo nove veštine koje će omogućiti da zaštitimo kompanije od negativnih uticaja i da sačuvamo i stvorimo nova radna mesta.
Šta je 5Gtalks?
5Gtalks predstavlja otvorenu i nezavisnu platformu za razgovor, razmenu, deljenje i informisanje o svim aspektima 5G. Kroz tematske događaje, stručne tekstove i specijalizovane podkaste, ova platforma će pokušati da 5G približi široj zajednici, ali i predstavnicima najrazličitijih industrija koje će imati veliki potencijal za transformaciju i inovaciju sa ovom novom generacijom mobilne telefonije. Sve teme i sva pitanja će se obrađivati paralelno kroz tehničke, poslovne i socijalne aspekte kako bi se osiguralo pokrivanje celokupnog spektra interesovanja javnosti. Platforma će pratiti najnovije trendove u svetu, ali i samu implementaciju 5G tehnologije u Srbiji.
5G Talks je zajednička inicijativa Natali Delić i Nataše Kažić, dve konsultantkinje u domenu inovacija koje zajedno imaju više decenija iskustva u telco industriji sa aspekta kako tehnologije tako i biznisa, kao i ICT Hub-a, centra za inovacije i tehnološko preduzetništvo iz Beograda.