OCSiAl je najveći svetski proizvođač grafenskih nanocevi i poseduje jedinu skalabilnu tehnologiju koja može da ih sintetiše u industrijskim količinama. Grafenska nanocev (takođe poznata kao ugljenična nanocev sa jednim zidom) je smotani list grafena.
Visoka električna i toplotna provodljivost, čvrstoća i fleksibilnost – sve zajedno, ova izuzetna svojstva omogućavaju grafenskim nanocevima da poboljšaju svojstva većine poznatih materijala. Kada se ugrade u materijal, nanocevi stvaraju 3D ojačavajuću i provodnu mrežu.
OCSiAl proizvodi grafenske nanocevi visoke čistoće pod brendom TUBALL™. OCSiAl ubrzava proces transformacije nanocevi iz laboratorije u industrijski materijal tako što pojednostavljuje njihovo rukovanje. Linija koncentrata nanocevi TUBALL™ MATRIKS omogućava direktno korišćenje nanocevi u standardnim proizvodnim tehnološkim procesima. Često je samo 0,1% koncentrata dovoljno da značajno poboljša svojstva materijala.
OCSiAl je do sada razvio TUBALL™-formulisane tehnologije za elektrohemijske izvore energije, elastomere, kompozite, plastiku, boje i premaze. Da bi svojim klijentima pružila naprednu tehničku podršku i razvila nove tehnologije nanocevi, kompanija je pokrenula TUBALL centre u Luksemburgu, Kini i ZND.
Za komercijalizaciju industrijskih razmera na globalnim tržištima, OCSiAl je registrovao svoje TUBALL™ ugljenične nanocevi sa jednim zidom kod regulatora različitih zemalja, uključujući EU-REACH (registracija, evaluacija, autorizacija i ograničenje hemikalija) i Agenciju za zaštitu životne sredine SAD. OCSiAl je jedini proizvođač ovlašćen da komercijalizuje do 100 tona ugljeničnih nanocevi sa jednim zidom u Evropi godišnje.
OCSiAl sa sedištem u Luksemburgu je partner sa više od 1.500 kompanija širom sveta u regionima, uključujući Evropu, SAD, Južnu Koreju, Kinu, Hong Kong, Kanadu, Meksiko, Brazil, jugoistočnu Aziju, Tajvan, Japan, Indiju. OCSiAl ima preko 450 zaposlenih, od kojih je oko 70 stručnjaka za istraživanje i razvoj.
Poboljšati specifična svojstva svih osnovnih materijala, čineći tako svet boljim mestom za život.
Zašto se zovemo OCSiAl?
(O) – je oznaka za Kiseonik.(C) – je oznaka za Ugljenik.(Si) – je oznaka za Silicijum.(Al) – označava Aluminijum. Četiri najrasprostranjenija materijala na Zemlji.
Šta su to grafenske nanocevi?
Za OCSiAl je sve počelo 2009. godine kada smo se zapitali “Da li je moguće stvoriti industrijsku tehnologiju za sintezu grafenskih nanocevi optimizovanu na stotine hiljada tona godišnje i značajno smanjiti cenu koju plaćaju potrošači, za 100 puta?“
Ranije poznate kao ugljenične nanocevi sa jednim zidom, to su grafenski listovi debljine jednog atoma umotane u cevi. Kada se ubace u materijal, grafenske nanocevi stvaraju trodimenzionalnu, ojačavajuću provodnu mrežu koja daje novi skup svojstava i omogućava stvaranje do sada neviđenih materijala.
Grafenske nanocevi su jedini aditiv za sve namene koji može poboljšati specifična svojstva više od 50% materijala na tržištu.
1 atom – debljina zida
1,5 nanometar – spoljni prečnik
Visoka provodljivost
100 puta jače od čelika
Termička stabilnost u vakuumu do 1600 stepeni
Više od 3000:1 odnos dužine i prečnika
Kompatibilne sa skoro svim materijalima
OCSiAl globalni tim
Kompanija osnovana: 2010. godine, u Luksemburgu
Pozicija u industriji: #1 proizvođač grafenskih nanocevi
Prisustvo u svetu: u više od 50 zemalja
Tim: Više od 450 zaposlenih, uključujući i više od 100 ljudi u odeljenju za istraživanje i razvoj i tehničkoj podršci
Proizvod: Grafenske nanocevi visokog kvaliteta
OCSiAl je napravio revoluciju u industriji materijala sa veoma snažnom podrškom naučnika i iskusnim timom multikulturalnih stručnjaka za istraživanje i razvoj, inženjering, prodaju i marketing. Očekuje se da će fabrika u Staroj Pazovi imati oko 200 zaposlenih sa različitim nivoom obrazovanja i iskustva.
OCSiAl proizvodnja u Staroj PazoviFoto: OCSiAl
OCSiAl planira sada da u Staroj Pazovi izgradi centar za grafenske nanocevi, od 2023. do 2024. godine. Postrojenje za sintezu biće središte industrijskog centra grafenskih nanocevi, koje će pratiti proizvodne linije koncentrata nanocevi za različite polimere i disperzije nanocevi za povećanje gustine energije baterija za električna vozila.
Kako je kompanija najavila, tako će dati podršku Srbiji na njenom putu da postane jedan od najinovativnijih tehnoloških centara u Evropi.
Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs
Račun Nacionalne asocijacije turističkih agencija Juta (YUTA) je odblokiran i dalje funkcionisanje nije ugroženo, pa organizacija nastavlja da radi kao i do sada, izjavio je danas direktor te organizacije Al...
Duvan i nikotin su od pamtiveka deo ljudskog društva i njihova upotreba može biti u različitim oblicima, a usled promena u navikama i željama ljudi, potreba za inovacijama u duvanskoj industriji postala je n...
Predračun za radove na Železničkoj stanici u Novom Sadu, koji je objavila Nova ekonomija, pokazuje da je ukupna vrednost radova na zgradi sa spoljnim uređenjem prvobitno procenjena na oko tri miliona evra. P...
Dizel i benzin će se na pumpama u Srbiji do sledećeg petka, 29. novembra prodavati po višim cenama.Litar dizela skuplji je tri dinara i maksimalno će koštati 197 dinara, a benzin je poskupeo jedan dinar,...
NOVA EKONOMIJA
prtplatite se za čitanje premium sadržaja
PREMIUM sadržaji na platformi NovaEkonomija.rsInforamcije koje imaju dodatnu vrednost
Koristimo kolačiće kako bismo osigurali da vam pružimo najbolje iskustvo na našoj veb stranici. Ako nastavite da koristite ovaj sajt, pretpostavićemo da ste saglasni sa tim.Ok