Vodeći evropski distributer robe široke potrošnje, hrvatska Orbico Grupa, postala je većinski vlasnik rumunske kompanije Interbrands, objavio je predsednik Uprave Orbica Branko Roglić, a prenosi Poslovni.hr.
Ovom transakcijom, firma bišveg predsednika hrvatskog udruženja poslodavaca Branka Roglića na rumunskom tržištu postaje vodeći distributer robe široke potrošnje, kozmetike i ostalih kategorija iz svog asortimana.
Sa 60 posto udela Orbico će biti većinski vlasnik te kompanije sledeće tri godine, a po isteku tog roka otkupiće i preostalih 40 posto kompanije od manjinskog partnera kako bi postao jedini vlasnik Interbrandsa.
Orbico Grupa posluje u 20 zemalja, uključujući i Srbiju. Ima 5.500 zaposlenih. Orbico danas sarađuje s više od 70 dobavljača, upravlja sa više od 500 globalnih i lokalnih robnih marki, navodi se na sajtu kompanije.