Prosečan Slovenac prošle godine je na poslu proveo 1.640 sati, odnosno 6,8 sati dnevno, pokazujupodaci OECD-a.
Po podacima iste organizacije, Slovenac je još pre 12 godina radio 1.710 sati godišnje, odnosno više od sedam sati na dan, obavljuje portal BIznisplus.hr, pozivajući se na pisanje slovenačkog dnevnika „Finance“.
Prema podacima Slovenačkog državnog statističkog zavoda (SURS), Slovenac je, međutim, radio još manje – nešto više od 1.500 sati godišnje, odnosno 6,2 sata dnevno. U izveštaju SURS-a se, takođe, navodi da se broj odrađenih radnih sati prošle godine, u odnosu na 2011. godinu, smanjio za 4,7 odsto.
Profesor Ekonomskog fakulteta u Ljubljani, Janez Malačič, tvrdi da Slovenija po pomenutim trendovima nije nikakav izuzetak u Evorpi, gde je već duže vreme prisutan trend smanjivanja broja radnih sati, pre svega zbog rasta produktivnosti, dok su radni dani prosečno mnogo duži u SAD i Aziji.
Zašto da se građanima ponude dve vrste računa?! Treba otvoreno reći koji je ne važeći! Spominje se prvi račun, bez ovih 200 dinara, koji već ima osiguranje! Totalna dezinformacija! Ja nemam i nisam imala tu stavku i neću da je imam! Ako stanari mnogih zgrada moraju da trpe kojekakve Agencije za čišćenje zgrada, koje svoje nikakve „usluge“ takođe plaćaju preko Infostana! Zar nije prirodno pitati stanare da li su zadovoljni sa prethodnim agencijama,već na silu guraju „svoje“agencije Niko ne proverava kako rade! Očaj jedan šta se kod nas događa! Pa ljudi, to je korupcija!