Viro Tvornica šećera iz Virovitice saopštila je da je završila proces objedinjavanja hrvatske industrije šećera, nakon što su zaključeni svi sporazumi sa preostale dve hrvatske šećerane – Tvornice šećera Osijek i županjske Sladorane.
U saopštenju objavljenom na Zagrebačkoj berzi se navodi da je objedinjavanje izvršeno kroz udruživanje proizvodnih kapaciteta i prenos proizvodjačke imovine tri kompanije na novo trgovačko društvo sa nazivom Hrvatska industrija šećera.
Tri hrvatske šećerane su proces otpočele krajem prošlog decembra. U novom trgovačkom društvu Tvornica šećera Osijek će imati 40% udela, a Viro tvornica šećera i Sladorana zajedno 60%, prenosi
portal JaTrgovac.
Deklarisani cilj objedinjavanja hrvatske industrije šećera jeste stvaranje sistema koji će u postojećim tržišnim uslovima konkurisati regionalnim, evropskim i svetskim akterima na tržištu šećera, prenosi agencija Hina.