Sekretarijat za zaštitu životne sredine ponovo je raspisao tender za uređenje zelenih površina u školskim dvorištima u Beogradu, a radi adaptacije na klimatske promene. Procenjena vrednost radova, prema planu javnih nabavki, je 195 miliona dinara.
Radovi obuhvataju uređenje školskih dvorišta u devet osnovnih škola na teritoriji Beograda, pa je i javna nabavka podeljena na devet partija.
Projektom su obuhvaćene osnovne škole „Vuk Karadžić“, „Mihailo Petrović- Alas“, „Vojvoda Mišić“, „Petar Petrović Njegoš“, „Siniša Nikolajević“, „Banović Strahinja“, „Lazar Savatić“, „Stefan Dečanski“, „Boško Buha“.
„Akcionim planom adaptacije na klimatske promene sa procenom ranjivosti predviđeno je uređenje zelenih površina u školskim dvorištima kao jedna od značajnih aktivnosti na unapređenju zelenih površina grada i životne sredine u Beogradu“, piše u dokumentaciji.
Tokom 2019. godine su, kako se navodi, izrađeni idejni projekti uređenja školskih dvorišta koje je finansirao Sekretarijat zazaštitu životne sredine, pa se sada pristupa izvođenju radova za 9 od ukupno 10 izrađenih projekata.
Beograd traži firme za „adaptaciju škola na klimatske promene“
Obustavljen tender za adaptaciju škola na klimatske promene
Rok za podnošenje ponuda je 20. jun.
Od zainteresovane firme se traži da je u poslednje dve dostupne finansijske godine (2019. i 2020.) ostvarila ukupni godišnji poslovni prihod u minimalnom iznosu od 300 miliona dinara bez PDV, kao i da je poslednje tri godine izvršila uslugu nabavke sadnog materijala u minimalnom iznosu od 10 miliona dinara.
Potrebno je i da ponuđač poseduje referentnu listu za usluge sadnje sadnica – pošumljavanje na javnim površinama u minimalnom iznosu od 10 miliona dinara.
Beograd je adaptaciju škola na klimatske promene planirao i krajem prošle godine, ali je tender koji je tada raspisao obustavljen jer su ponude prevazilazile procenjenu vrednost javnih navavki.
Prema planu javnih nabavki sa kraja 2021. godine za radove na adaptaciji na klimatske promene uređenjem zelenih površina u školskim dvorištima bilo je namenjeno 40,3 miliona dinara.
Šta su „gradovi-sunđeri“?