Srbija

18.12.2017. 13:10

Nova ekonomija

Autor: Nova Ekonomija

Inicijativa Ne da(vi)mo Beograd pokrenula peticiju ‘Zahtevamo srednje škole na levoj obali Dunava’

Srbija

18.12.2017. 13:10

Inicijativa Ne da(vi)mo Beograd pokrenula je peticiju „Zahtevamo srednje škole na levoj obali Dunava!“ kako bi se rešio problem nedostatka srednjih škola u ovom delu Beograda. 

Uprkos tome što na levoj obali Dunava živi skoro 80 hiljada stanovnika ovaj deo Beograda ima samo jednu srednju školu, i to Poljoprivrednu školu sa domom učenika PK Beograd, kažu u Inicijativi.

„Najbliže gimnazije nalaze se na Dorćolu i kod Tašmajdana, a najbliža muzička škola kod Doma omladine. Elektrotehnička, PTT i Železnička škola nalaze se nešto bliže, kod Pionira, ali u svakom slučaju, deca moraju prevaliti dugačak i nebezbedan put do škole. Prevoz po pravilu uključuje i prelazak Pančevačkog mosta, česte velike gužve i neizvesnost u pogledu utrošenog vremena i troškove karata. Na ovaj način naša deca nalaze se u neravnopravnom odnosu sa svojim vršnjacima, gube ogromno vreme koje bi mogli posvetiti ličnom razvoju, a dodatno opterećuju i već ionako mali porodični budžet roditelja“, navodi se u saopštenju Inicijative Ne da(vi)mo Beograd.

Link ka peticiji nalazi se ovde.

Kako navode, oni smatraju da bi za kvalitetno obrazovanje dece koja žive na levoj obali Dunava bilo neophodno otvaranje novih srednjih škola koje će ponuditi adekvatan izbor srednjoškolcima. 

„Takođe, bez srednješkolskog obrazovanja, pitamo se kakva to perspektiva čeka stanovnike naše opštine, odnosno leve obale. Pored brojnih problema sa kanalizacijom, nedostatkom kulturnih i drugih sadržaja, saobraćajem i javnim prevozom, ovaj problem možda i najbolje odražava ono što osećamo, a to je da su Borča, Ovča, Kotež, Krnjača, Sebeš, Padinska Skela i druga manja ili veća naselja leve obale mesta gde žive građani Beograda drugog reda. Zahtevamo srednje škole na levoj obali Dunava!„, piše u saopštenju.

Peticija će biti upućena kao zahtev Ministarstvu prosvete da se u najskorijem roku obezbedi rešenje ovog problema.

Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, molimo vas da se upoznate sa pravilima komentarisanja i pravilima korišćenja sajta.

Sajt je zaštićen pomocu reCaptcha i Google. Google Politika Privatnosti i Google Uslovi Korišćenja su primenjeni.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.