Srbija

18.04.2025. 10:20

Beta

Autor: Nova ekonomija

Kako rade prodavnice, tržni centri i pijace od petka do ponedeljka?

Foto: Nova ekonomija/Paola Felix Meza

Srbija

18.04.2025. 10:20

Tržni centri i veliki trgovinski lanci u Srbiji na Veliki petak, rade skraćeno do 18.00 sati, na Uskrs, 20. aprila, neće raditi, dok će za praznične dane u subotu i ponedeljak raditi uobičajeno.

Od petka do ponedeljka, 21. aprila, u Srbiji su zbog uskršnjih praznika neradni dani, piše agencija Beta.

Tržni centri u Beogradu „Ada mol“, „Delta city“, „Mercator centar Beograd“, „BIG Rakovica“, „Stadion shopping centar“, na Veliki petak, radiće skraćeno do 18.00, u nedelju, 20. aprila za Uskrs ne rade, a u subotu i ponedeljak rade uobičajeno od 10.00 od 22.00 sata.

Trgovinski lanci koji na Veliki petak rade skraćeno, a za Uskrs ne rade su „DIS“, „Lidl“, „Idea“, „Maxi“, „Roda“, „Mercator“, „Super Vero“ i „Aman“. Ostalih dana praznika radiće uobičajeno.

Gradski, prigradski i linijski prevoz u Beogradu će u petak, nedelju i ponedeljak, 18. 19. i 21. aprila saobraćati po nedeljnom redu vožnje, objavio je Sekretarijat za javni prevoz Grada Beograda.

Sve pijace koje posluju u sastavu „Beogradske pijace“ će u petak, u subotu i ponedeljak, 18, 19. i 21. aprila, raditi po uobičajenom radnom vremenu od 6 do 19 časova, odnosno od 7 do 21 čas, što je režim rada pijace Palilula, dok će za Uskrs raditi samo četiri pijace.

Zelene pijace neće raditi na Uskrs, osim pijaca Zemun, Banovo brdo, Bele vode i Dušanovac, koje će raditi od 6 do 14 časova.

Pijaca OTC Miljakovac – Beogradski buvljak će u petak i subotu raditi po uobičajenom radnom vremenu od 8 do 19 časova, dok će u nedelju, na Uskrs i u ponedeljak pijaca biti zatvorena.

Pijaca cveća Krnjača radiće svim danima praznika od 8 do 19 sati, izuzev na Uskrs.

Pijaca Dušanovac (prodaja iz vozila) – neće raditi u subotu i na Uskrs, dok će na Veliki petak, i ponedeljak raditi po ustaljenom radnom vremenu od 19 do 6 časova.

Garaže pijaca Palilula i Stari Merkator, kao i parking pijace Zemun, za vreme praznika radiće non-stop, dok će garaže pijaca Zeleni venac i Banjica sutra, u subotu i ponedeljak, raditi uobičajeno od 6 do 21 čas, dok u nedelju, na Uskrs neće raditi.

Parking pijace Dušanovac u petak, u subotu i ponedeljak radiće uobičajeno od 8 do 19 časova, dok će u nedelju, na Uskrs, raditi od 6 do 14 časova.

Veletržnice Beograd će tokom praznika, od petka do ponedeljka, 21. aprila raditi 24 časa dnevno.

„Apoteke Beograd“ radiće u izmenjenom režimom tokom neradnih dana u zavisnosti od lokacije. Apoteke koje inače rade 24 časa, biće otvorene i za praznike i to u ulicama Nemanjina 2, Kralja Milana 9, Glavna 34 (Zemun), Maršala Tolbuhina 30 i Dr Đorđa Kovačevića 27 (Lazarevac).

Tokom prazničnih dana biće dežurna Glavna pošta u Takovskoj 2 u Beogradu, pošte na graničnim prelazima Horgoš, Čukarka, Sremska Rača, Šid i Batrovci i pošte na administrativnim prelazima Jarinje i Brnjak, dok će pošta na graničnom prelazu Gradina biti otvorena od 7 do 18.30 časova.

U petak, subotu i ponedeljak radiće pošte u tržnim centrima u Beogradu, Pančevu i Kragujevcu, zatim pošte u „Univereksport“ objektima u Beogradu, Novom Sadu, Zrenjaninu, Somboru i Apatinu, u „Roda“ objektima u Kragujevcu, Sremskoj Mitrovici i Šapcu.

Parking u Beogradu biće beslpatan od petka do utorka, 22. aprila ujutru, kada počinje naplata i kontrola parkiranja.

Javne garaže, posebna parkirališta i kompleks „Međunarodni terminal“, tokom prazničnih dana biće neprekidno otvoreni i radiće po uobičajenom sistemu naplate, kao i Služba za eksploataciju vozila.

Taksi prevoz će naplaćivati uslugu po nedeljnoj tarifi, odnosno 135 dinara po kilometru.

Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, molimo vas da se upoznate sa pravilima komentarisanja i pravilima korišćenja sajta.

Sajt je zaštićen pomocu reCaptcha i Google. Google Politika Privatnosti i Google Uslovi Korišćenja su primenjeni.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.