Srbija

10.07.2018. 09:47

PRVA TV

Autor: AIESEC zove

Koliko Srbiju košta kancelarija Tomislava Nikolića?

Srbija

10.07.2018. 09:47

U Srbiji već više od godinu dana postoji Nacionalni savet za saradnju sa Rusijom i Kinom. Predsednik je bivši predsednik Srbije Tomislav Nikolić.

A koliko nas košta i kakvu korist imamo od te najmlađe institucije?

Zeleno svetlo za dolazak investitora iz Kine i Rusije trebalo bi da obezbedi Nacionalni savet za saradnju sa tim državama. Ali da li to i radi ?

Susret bivšeg predsednika Srbije a aktuelnog predsednika ovog saveta i kineskog ambasadora jedan je od retkih na koji su mediji pozvani. Rezultat je..

„Kineska kompanija potpisala memorandum o saradnji sa Ikarbusom i ja sam njega obaveštavao…“ kaže ambasador Kine u Srbiji Li Mančang.

Na pitanje da li je dogovorio neki posao sa Nikolićem, odgovorio je:

„Pa jeste i ranije i sada uvek ako dođe neka delegacija ja njega obaveštavam i treba jedna da dođe u Srbiju i pozivno pismo je sredio predsednik Nikolić“

Na sajtu saveta postoje fotografije i saopštenja koja se šalju medijima. Bivši predsednik za izjave nije raspoložen uprkos višenedeljnim pokušajima Prve TV.

Rad saveta poreske obveznike države Srbije godišnje košta oko 50 miliona dinara. Od tog novca polovina se isplaćuje za plate 30 zaposlenih.

Za ekonomsku novinarku Ružu Ćirković postojanje kancelarije nije sporno jer komunikacija sa rastućim svetskim ekonomijama poput Kine i Rusije mora postojati. Ali…

„Meni nije jasno zašto su tu ministri jer oni već imaju svoja minitarstva preko kojih formalno rade. Ne vidim da oni rade išta konkretno. Ja mislim da bi u tom savetu trebalo da sede bivši predsednici, ambasadori…naročito se takve veze cene u Kini“.

Treba razvijati ovakav vid komunikacije ali , kaze Ćirkovićeva, rad bi morao da se uozbilji. Koliko je rad ozbiljan pokušali smo da saznamo u Vladi Srbije koja ga je i osnovala 2017. i koja bi trebalo da ga kontroliše. Odgovor nismo dobili.

Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, molimo vas da se upoznate sa pravilima komentarisanja i pravilima korišćenja sajta.

Sajt je zaštićen pomocu reCaptcha i Google. Google Politika Privatnosti i Google Uslovi Korišćenja su primenjeni.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.