Srbija

19.12.2017. 09:28

Politika

Autor: Nova Ekonomija

‘Leks specijalis’ za izgradnju jeftinih stanova za pripadnike bezbednosnih službi

Srbija

19.12.2017. 09:28

Kako bi projekat jeftinih stanova koji je najavio predsednik Srbije Aleksandar Vučić mogao da se sprovede biće donet „leks specijalis“, piše list Politika.

Kako je nezvanično rečeno Politici u Ministarstvu građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture, donošenje zakona specijalno za ovaj projekat moglo bi da znači da će vlada podizanje stanova u kojima će kvadrat koštati oko 500 evra, proglasiti javnim interesom, jer kategorije građana kojima su namenjeni ne mogu da reše stambeno pitanje po tržišnim uslovima.  

Stanovi bi trebalo da budu izgrađeni za vojsku, policiju i ljude u službama bezbednosti.  

Kako je najavljeno, gradnja tipskih stanova u šest gradova u Srbiji trebalo bi da počne na proleće 2018. godine, a učešće države u podizanju oko dva miliona kvadrata biće 250 miliona evra. 

Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, molimo vas da se upoznate sa pravilima komentarisanja i pravilima korišćenja sajta.

Sajt je zaštićen pomocu reCaptcha i Google. Google Politika Privatnosti i Google Uslovi Korišćenja su primenjeni.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.