Srbija

30.12.2014. 17:20

B92

Autor: Nova Ekonomija

Ljajić: Nema ekonomskih razloga za poskupljenja

Srbija

30.12.2014. 17:20

Nema ekonomskih razloga za poskupljenje osnovnih životnih namirnica u Srbiji i širenja panike, kaže ministar Rasim Ljajić.
„Ne očekujem drastičan rast cena, posebno ne osnovnih životnih namirnica. Ekonomska logika kaže da nema osnova za povećanje cena”, rekao je ministar trgovine, turizma i telekomunikacija gostujući u Kažiprstu B92.
Da nema razloga za poskupljenje Ljajić objašnjava time što u ovoj godini nije bilo poskupljenja struje, kao i time da je cena goriva znatno pala (19 dinara od početka novembra), zatim da imamo više hrane, posebno hrane iz EU koja je bila namenjena Rusima, a koja zbog sankcija nije isporučena. 
Takođe, Ljajić kaže da trgovci vode računa i zbog toga što je mala kupovna moć stanovništva. 
„Voleo bih da znam šta su argumenti pojedinih navoda da će doći do drastičnih poskupljenja. Ne tvrdim da neće poskupeti određene namirnice. Ali trebalo bi stvoriti pravu sliku jer niko ne govori o tome šta je to pojeftinilo”, rekao je Ljajić. 
Ministar je naglasio da se cena pšenice stabilizovala i da će vlada od januara produžiti uredbu o ceni hleba, odnosno da će hleb i ubuduće koštati koliko i sada.
Govoreći o prodaji Telekoma, ministar telekomunikacija kaže da o tome konačnu odluku donosi Vlada, a da će procene i modele prodaje predložiti privatizacioni savetnik. 
„Kolika će biti vrednost videćemo po završetku postupka, ono što ne smemo da dozvolimo jeste novi neuspešni tender, jer će to dodatno sniziti njegovu vrednost“, rekao je ministar. 
Ljajić kaže da će u narednoj godini prioritet njegovog ministarstva biti završetak digitalizacije i uvođenje 4G mreže, što će biti moguće već od marta. 
Takođe, prema njegovim rečima, očekuje se najuspešnija godina za Srbiju kada je reč o prihodima od turizma.

Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs

Komentar(1)

  1. Држава је запослила 50 доктораната и помоћиће материјално још 1000 доктораната и то је похвално. За осуду је што још ни један урађен докторат, под сумњивим околностима (плагијат, купљене дипломе, докторант без дипломе о завршеном факултету), није поништен, а плагијатор треба да сноси консеквенце. Незаборавите чувена презимена плагијатора доктората: Шапић, Мали, Стефановић, Табаковић, Тончев и других, јавност прича, а одговорни за спречавање и кажњавање таквих послова супротним закона, ама баш их брига? Честитке докторантима који су потписали уговоре о раду и срећно им било.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre slanja komentara, molimo vas da se upoznate sa pravilima komentarisanja i pravilima korišćenja sajta.

Sajt je zaštićen pomocu reCaptcha i Google. Google Politika Privatnosti i Google Uslovi Korišćenja su primenjeni.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.