Srbija

10.01.2018. 12:26

B92

Autor: Nova Ekonomija

Nemački pasoš najjači na svetu, srpski vredniji od pasoša Crne Gore, Rusije i BiH

Srbija

10.01.2018. 12:26

Petu godinu zaredom Nemačka je vlasnica najjačeg pasoša na svetu, sudeći prema Henley Passport indeksu.

Indeks najjačeg pasoša se određuje prema tome u koliko zemalja građani jedne zemlje mogu slobodno da putuju, odnosno bez vize. Nemačka je ponovo zauzela prvo mesto, a od ove godine Nemci mogu slobodno da putuju u 177 zemalja na svetu! 

Na drugom mestu našao se Singapur, čiji građani bez vize mogu putovati u 176 zemalja, a treće mesto zauzima čak osam zemalja – Danska, Finska, Francuska, Italija, Japan, Norveška, Švedska i Velika Britanija, čiji građani mogu slobodno putovati u 175 država. 

Četvrto mesto zauzimaju Austrija, Belgija, Luksemburg, Holandija, Švajcarska i Španija. 

Srbija se nalazi na 41. mestu i bez vize može posetiti 119 zemalja, Crna Gora 48. mesto deli sa Rusijom i može posetiti 110 država, BiH je na 51. mestu, a Hrvatska je najbolje rangirana u regionu i nalazi se na 21. mestu, a ne treba joj viza za čak 155. zemalja. 

Na samom dnu liste našli su se građani Sirije, Iraka i Avganistana koji bez vize mogu putovati u tek dvadesetak zemalja.

Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, molimo vas da se upoznate sa pravilima komentarisanja i pravilima korišćenja sajta.

Sajt je zaštićen pomocu reCaptcha i Google. Google Politika Privatnosti i Google Uslovi Korišćenja su primenjeni.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.