Srbija

07.03.2024. 10:37

Saopštenje

Autor: Nova ekonomija

PKS lansirala BizChat: Veštačka inteligencija za lakše poslovanje

Izvor: PKS / Boban Ristić

Srbija

07.03.2024. 10:37

Privredna komora Srbije (PKS) predstavila je inovativni digitalni servis BizChat, zasnovan na veštačkoj inteligenciji, koji omogućava privrednicima i firmama da u realnom vremenu, neprekidno tokom cele nedelje, pristupe ključnim informacijama potrebnim za unapređenje njihovog poslovanja.

Ovaj servis obezbeđuje podatke o komorskim uslugama, analizi tržišta, uslovima za poslovanje i investicije, kao i informacije o tržištu rada i obrazovnom sistemu, saopštila je PKS.

Predsednik PKS Marko Čadež istakao je da je BizChat prvi digitalni asistent u regionu, a među prvima i u Evropi, namenjen poslovnoj zajednici, koji pruža odgovore na brojna pitanja bitna za poslovanje u raznim fazama.

„BizChat je prvi digitalni asistent u regionu i jedan od prvih u Evropi namenjen poslovnoj zajednici koji je uspostavila neka poslovna asocijacija i koji je ‘verziran’ za pitanja važna za poslovanje u različitim fazama“ naglasio je Čadež.

Prednost digitalnog asistenta leži u njegovoj sposobnosti da pojednostavi i olakša komunikaciju sa privredom, naglasili su iz PKS.

Razvijen koristeći Microsoftovu tehnologiju, BizChat je dostupan u engleskoj verziji sajta PKS.

Članica Izvršnog odbora NLB Komercijalne banke Bojana Stojanović-Kaličanin istakla je da je BizChat primer upotrebe novih tehnologija u svrhu smanjenja birokratskih prepreka

Direktor Microsoft Srbija Milan Gospić naglasio je značaj digitalne transformacije i veštačke inteligencije u unapređenju poslovnih procesa i povećanju produktivnosti.

„PKS i Centar za digitalnu transformaciju su prikazali inovativan način korišćenja najmodernije Majkrosoft tehnologije veštačke inteligencije i Cloud-a. To je potpuno automatizovan informativni servis, baziran na Azure AI platformi, namenjen je pružanju ključnih informacija privredi, koristeći naprednu RAG tehniku veštačke inteligencije za optimizaciju procesa i unapređenje poslovnih odluka“, naveo je Gospić.

Čak 60 odsto odgovora ChatGPT-ja sadrži elemente plagijata

 

Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, molimo vas da se upoznate sa pravilima komentarisanja i pravilima korišćenja sajta.

Sajt je zaštićen pomocu reCaptcha i Google. Google Politika Privatnosti i Google Uslovi Korišćenja su primenjeni.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.