Srbija

18.09.2018. 15:31

Tanjug

Autor: Siniša Mali

Vodeći ruski trgovinski lanci ugovorili uvoz hrane iz Srbije

Srbija

18.09.2018. 15:31

Vodeći ruski trgovinski lanci Magnit, Diksi i Lenta dogovorili su na Međunarodnom sajmu prehrane u Moskvi (WorldFood Moscow) uvoz hrane iz Srbije.

Najviše su zainteresovani za sveže i smrznuto voće i povrće i mesne prerađevine, saopštila je Privredna komora Srbije. 

Na tom sajmu koji se održava od 17. do 20. septembra svoju ponudu predstavlja 13 srpskih kompanija. WorldFood Moscow je jedan je od vodećih međunarodnih sajmova u oblasti prehrambene industrije na tržištu Rusije i zemalja bivšeg Sovjetskog Saveza. 

Postoji 27 godina i održava se na više od 56.000 kvadrata u okviru sajamskog izložbenog prostora „Ekspocentar“. 

Sajam je ove godine okupio 1.600 izlagača iz 62 zemlje.

Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, molimo vas da se upoznate sa pravilima komentarisanja i pravilima korišćenja sajta.

Sajt je zaštićen pomocu reCaptcha i Google. Google Politika Privatnosti i Google Uslovi Korišćenja su primenjeni.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.