Srbija

22.01.2014. 09:54

Novosti

Autor: Nova Ekonomija

Vršački vinogradi vrede 29 miliona evra

Srbija

22.01.2014. 09:54

Posle poništenja ugovora sa firmom Guan nan, urađena je nova procena Vršačkih vinograda, a vrednost ove kompanije veća je od prethodne.

„Vršački vinogradi“ sada vrede 29 miliona evra. Potraživanja su nešto veća od 15 miliona, što znači da je neto vrednost „Vinograda“ oko 14 miliona, navode „Večernje novosti“.

Pre prošle privatizacije, ovaj vinski gigant je koštao 17,2 miliona, a na tenderu je prodat kineskom konzorcijumu „Guan nan“ za 5,2 miliona, što je bilo tek 30 odsto tržišne vrednosti. 

Direktor kompanije „Guan nan“ iz Kine, Sai Šao Sjong, najavio je u novembru da će podneti tužbe protiv odgovornih, ukoliko ne bude potpisan ugovor o kupovini „Vršačkih vinograda“. 

Ova firma je još polovinom jula uplatila depozit od 1,7 miliona evra Narodnoj banci Srbije, a deset dana kasnije je na licitaciji proglašena za pobednika. Nikada, međutim, nisu potpisali kupoprodajni ugovor. 

Ministar privrede Saša Radulović je posle reagovanja kineskog kupca istakao da je prodaja „Vršačkih vinograda“ sramna i nezakonita i najavio da će odgovorni biti kažnjeni. 

On je istakao da je postupak katastrofalne privatizacije sprovelo prethodno resorno ministarstvo i Agencija za privatizaciju, i da su protiv svih odgovornih podnete krivične prijave. 

Kompanija „Guan nan“ nije odustala od kupovine „Vršačkih vinograda“, kaže advokat Ivana Kopilović, pravni zastupnik kineske firme. 

„Pokrenuli smo proceduru osporavanja odluke agencije i tužba će biti podneta kada se steknu zakonom predviđeni uslovi. Što se tiče procene imovine, čekamo da bude objavljena detaljna procena“, navodi on.

Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs

Komentar(1)

  1. Lepo je imati kućnu biblioteku ali moj glas ipak ide onima u elektronskom obliku zato što kad me neko pita za knjigu ne brinem da li će je vratiti (ljudi često „zaboravljaju“ da vrate knjigu u štampanom obliku) već samo pošaljem kopiju iste (ili link), a elektronske su bolje i iz ekoloških razloga – čuvaju životnu okolinu jer za štampanje jednog tiraža treba poseći nekoliko stabala. Tu su i drugi argumenti ZA e-knjige kao što su cena, mobilnost, veća dostupnost i manji prostor za skladištenje. 🙂
    eminnp@hotmail.com

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre slanja komentara, molimo vas da se upoznate sa pravilima komentarisanja i pravilima korišćenja sajta.

Sajt je zaštićen pomocu reCaptcha i Google. Google Politika Privatnosti i Google Uslovi Korišćenja su primenjeni.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.