Srbija

16.08.2025. 12:25

Beta

Autor: Nova ekonomija

Zakazana vanredna Skupština akcionara Telekoma, na dnevnom redu izdavanje korporativnih obveznica

Telekom Srbija Foto: Paola Felix Meza

Srbija

16.08.2025. 12:25

Kompanija „Telekom Srbija“ obavestila je akcionare da je za 5. septembar u podne zakazana vanredna Skupština akcionara, a na dnevnom redu je, između ostalog, i usvajanje odluke o izdavanju korporativnih obveznica te kompanije, piše je danas portal N1, a prenosi Beta.

Prema ranijim najavama, državni teleoperator planira da se u ovoj i sledećoj godini zaduži za još 1,2 milijarde evra (1,4 milijarde dolara).

Skupština „Telekoma“ usvojila je 27. juna odluku kojom se tokom 2025. i 2026. godien odobravaju emisije dugoročnih obveznica i/ili drugih dužničkih hartija od vrednosti te kompanije „kao emitenta na međunarodnom finansijskom tržištu, u maksimalnom ukupnom iznosu do 1,2 milijarde evra ili u ekvivalentnom iznosu u američkim dolarima“.

Za koji deo tog iznosa će državni teleoperator zadužiti tokom ove godine, kako piše N1, trenuto nije poznato ni javnosti, ni akcionarima „Telekoma“ koji ne poseduju bar milion akcija te kompanije, što je uslov za lično učestvovanje u radu na zakazanoj Skupštini akcionara.

NIS sprema zaposlene za proglašenje vanrednog stanja

Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, molimo vas da se upoznate sa pravilima komentarisanja i pravilima korišćenja sajta.

Sajt je zaštićen pomocu reCaptcha i Google. Google Politika Privatnosti i Google Uslovi Korišćenja su primenjeni.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.