Srbija

14.12.2021. 15:38

Saopštenje

Autor: Nova Ekonomija

ZF Serbia uskoro otvara razvojno-istraživački centar u Novom Sadu

Kompanija ZF Serbia koja ima proizvodni pogon i inženjerski centar u Pančevu u kojima zapošljava više od 1.100 saradnika različitih profila, od čega više od stotinu inženjera, uskoro otvara razvojno-istraživački centar u o...

Foto: ZF Serbia

Srbija

14.12.2021. 15:38

Kompanija ZF Serbia, koja ima proizvodni pogon i inženjerski centar u Pančevu koji zapošljavaju više od 1.100 saradnika različitih profila i preko stotinu inženjera, uskoro otvara razvojno-istraživački centar u okviru Naučno-tehnološkog parka (NTP) u Novom Sadu.

Ta kompanija je saopštila da na novoj lokaciji za istraživanje i razvoj ZF Serbia planira da zaposli 150 inženjera u narednih nekoliko meseci.

Otvaranje centra ozvaničeno je potpisivanjem ugovora sa NTP Novi Sad kojem su prisustvovali predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić, predsednik Vlade AP Vojvodine Igor Mirović, gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević, kao i predstavnici NTP Novi Sad. 

„Novi ZF razvojno-istraživački centar u Novom Sadu biće jedan od najmodernijih razvojno-istraživačkih objekata kompanije ZF Group. Zajedno sa postojećim R&D centrom u Pančevu, Srbija će postati jedno od glavnih čvorišta u ZF globalnoj R&D mreži, pokrivajući kompletan razvoj softverskih i hardverskih rešenja za pogon električnih vozila“, kaže Otmar Šarer, potpredsednik R&D Electrified Powertrain Technology ZF Group.

Otvaranje razvojno-istraživačkog centra u Novom Sadu predstavlja novi uspeh i prekretnicu u razvoju ZF Serbia ka implementaciji ZF strategije „Mobilnost sledeće generacije“, fokusirajući se na obezbeđivanje održivih i sveobuhvatnih novih koncepata mobilnosti i pogona, kaže Milan Grujić, direktor ZF Serbia – Commercial. 

„Sa pandemijom koronavirusa i klimatskim promenama, izazovi u automobilskoj industriji su u stalnom porastu. Stoga mi je drago što će naš najsavremeniji centar za istraživanje i razvoj okupiti veliki broj stručnjaka i inženjera, spremnih da rade zajedno na rešenjima za održivu budućnost“, dodaje Mihael Štauh, direktor ZF Serbia – Technical.

U okviru strategije „Next Generation Mobility“ („Mobilnost sledeće generacije“), ZF Group poseban akcenat stavlja na razvoj sveobuhvatnih rešenja za održivu mobilnost. U elektrifikaciji pogona putničkih automobila, ZF Group podržava automobilsku industriju fleksibilnim rešenjima koja odgovaraju različitim međunarodnim tržištima. 

PROIZVODNJA ELEKTRČNIH AUTOMOBILA I DALJE NAJSKUPLJA U EVROPI 

Na primer, trenutna količina narudžbina pokriva isporuku konvencionalnih, ali prvenstveno blagih i plug-in hibridnih varijanti četvrte generacije 8-brzinskog menjača (8HP). ZF proizvodi ključne komponente za čiste električne pogone kao što su energetska elektronika i e-motori.

„Otvaranje novog ZF-ovog centra za istraživanje i razvoj zasniva se na kompetentnoj i visoko kvalifikovanoj inženjerskoj radnoj snazi u Srbiji. Srećni smo što nudimo odlične mogućnosti za karijeru“, ističe Egon Morgen, direktor za istraživanje i razvoj u kompaniji ZF Serbia.

Trenutno, ZF Serbia ima proizvodni pogon i inženjerski centar u Pančevu, kao deo ZF Group divizije energetske elektronike za primenu u pogonskim sistemima. Na lokaciji u Pančevu ZF Serbia zapošljava više od 1.100 saradnika različitih profila, od čega više od stotinu inženjera

Inženjeri u razvojno-istraživačkom centru ZF Serbia u Novom Sadu imaće priliku da rade na razvoju novih generacija svetski priznatih proizvoda iz oblasti elektromobilnosti, koji se nalaze pod haubama vodećih svetskih automobilskih brendova, navodi se u saopštenju.

Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, molimo vas da se upoznate sa pravilima komentarisanja i pravilima korišćenja sajta.

Sajt je zaštićen pomocu reCaptcha i Google. Google Politika Privatnosti i Google Uslovi Korišćenja su primenjeni.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.