Vesti iz sveta

14.06.2019. 11:10

Speedtest.net

Autor: Ivan Stamenković i Nikola Vučković

Ovo su najbolji gejming gradovi na svetu

Bukurešt, glavni grad Rumunije, najbolji je gejming grad na svetu, objavio je Speedtest.net. Velika brzina interneta i niski ping  omogućava brže ažuriranje podataka o igricama između igrača i servera za igre, i stavljaju ga na vrh liste od 35 gradova koji su poznati po e-sportskim događajima, konferencijama i kompanijama za igrice.

Bukurešt ima super-niski ping, munjevitu brzinu preuzimanja i naprednu gejming kulturu. Od gejming nedelje u Bukureštu (koja uključuje CS: GO jugoistočno evropsko prvenstvo i FIFA nacionalni turnir) do brojnih lokalnih igrica, on je odlično mesto za igrice bez obzira da li ste na mreži ili van nje, kaže Speedtest .net.

PROČITAJTE JOŠ:

Prema rezultatima u februaru, prosečna brzina preuzimanja bila je 172 Mbps, dok je brzina učitavanja bila – 126 Mbps. Međutim, Singapur ima još brži internet, sa skoro 200 Mbps za preuzimanje. Razlika u korist Bukurešta došla je od „super-niskog“ pinga – koji iznosi samo 8 milisekundi. „Ping je vreme reakcije veze – koliko brzo ćete dobiti odgovor nakon što ste poslali zahtev. Brzi ping znači bolju vezu, posebno u aplikacijama gde je vreme sve (kao što su video igrice)“, objašnjava Speedtest.net.

Nekoliko velikih svetskih producenata, kao što su Electronic Arts, Ubisoft i Gameloft, imaju velike studije u Bukureštu. Ali ima i mnogo lokalnih igrača, sa preko 50 gejming studija u gradu, prema rumunskom udruženju Game Developers.

Takođe, u martu 2018. godine, Bukurešt je bio domaćin jednog od najvećih Dota 2 turnira, sa ukupnom vrednošću nagrada od milion dolara, čime su u Rumuniju stigle najbolje ekipe u svetu.

Sledećih pet gradova u rangiranju nalaze se u Aziji: Hangzhou (Kina), Chengdu (Kina), Singapur, Seongnam-si (Južna Koreja) i Incheon (Južna Koreja).

Dobro je pozicionirana i Budimpešta, na sedmom mestu liste.

Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre slanja komentara, molimo vas da se upoznate sa pravilima komentarisanja i pravilima korišćenja sajta.

Sajt je zaštićen pomocu reCaptcha i Google. Google Politika Privatnosti i Google Uslovi Korišćenja su primenjeni.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.