Koji su najbrži vozovi na svetu?
Železnički saobraćaj možda nije toliko razvijen kod nas, ali u nekim državama sveta putovanje brzim vozom može se po efikasnosti skoro pa i porediti sa letom avionom.Najbrži vozovi na svetu dostižu never...
„Inside Out 2“ („U mojoj glavi 2“) je postao najuspešniji animirani film svih vremena, šest nedelja nakon premijere u bioskopima.
Ovaj nastavak filma iz 2015. godine zaradio je do sada 1,46 milijardi dolara na svetskim blagajnama, nadmašivši drugi deo filma „Frozen“, koji je 2019. godine ostvario zaradu od 1,45 milijardi dolara.
Film se još nije prikazao u Japanu, što znači da će njegova ukupna zarada verovatno nastaviti da raste u narednim nedeljama.
„Inside Out 2“ je takođe pretekao prošlogodišnji najuspešniji igrani film „Barbie“, koji je zaradio 1,45 milijardi dolara.
Međutim, „Inside Out 2“ još nije nadmašio Diznijev rimejk filma „The Lion King“ iz 2019. godine, koji je zaradio 1,65 milijardi dolara.
Tehnički gledano, rimejk „kralja lavova“ je računarski generisan, ali je studio to klasifikovao kao igrani umesto kao animiani film.
„U mojoj glavi 2“ je sada 13. najuspešniji film svih vremena po zaradi.
Ima još mnogo da stigne do filmova na vrhu liste – Avatar (2,9 milijardi dolara) i Avengers: Endgame (2,7 milijardi dolara). Oko 601 milion dolara od ukupne zarade Inside Out 2 je ostvareno u SAD, dok je 861 miliona dolara zarađeno u drugim zemljama, uključujući 61 milion dolara u Velikoj Britaniji.
Troškovi produkcije filma „Inside Out 2“ iznosili su oko 200 miliona dolara, bez dodatnih troškova marketinga.
Njegov uspeh predstavlja povratak za Pixar, koji se u poslednjih nekoliko godina suočavao sa izazovima da dostigne prethodne visine.
Ovo je delimično zbog toga što su neki filmovi tokom pandemije direktno objavljivani na streaming servisima, dok su bioskopi bili zatvoreni, piše BBC.
„Inside Out 2“ prati grupu likova koji predstavljaju emocije unutar glave mlade devojke po imenu Rajli.
U najnovijem filmu, radosti, tuzi, gađenju, besu i strahu pridružuju se novi likovi kao što su anksioznost, zavist i sramota, pošto Rajli ulazi u tinejdžerske godine.
Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs
Železnički saobraćaj možda nije toliko razvijen kod nas, ali u nekim državama sveta putovanje brzim vozom može se po efikasnosti skoro pa i porediti sa letom avionom.Najbrži vozovi na svetu dostižu never...
Veliki broj zemalja širom sveta ima zakonom propisan minimalac, ali gde je najveći minimalac na svetu i kako Srbija stoji na toj listi? Ako čujete frazu najveći minimalac na svetu, prvo što vam padne na ...
Izgledi za zaradu tokom života su nešto na šta većina od nas obraća pažnju pri izboru buduće profesije. Kao i kod nas, u Americi se gleda buduća finansijska korist od diplome. Iako Amerikanci mogu naći odlič...
Visoke cene osnovnih životnih troškova mogu drastično uticati na kvalitet života u nekoj državi - činjenica sa kojom su se Srbi i više nego upoznali u proteklih par godina. Od troškova stanovanja do cena nam...
PREMIUM sadržaji na platformi NovaEkonomija.rs Inforamcije koje imaju dodatnu vrednost
POGLEDAJ SVE