Koji su najbrži vozovi na svetu?
Železnički saobraćaj možda nije toliko razvijen kod nas, ali u nekim državama sveta putovanje brzim vozom može se po efikasnosti skoro pa i porediti sa letom avionom.Najbrži vozovi na svetu dostižu never...
U svetu najvećih tehnoloških kompanijama, zaposleni u gigantima kao što su Gugl ili Meta retko osećaju zavist prema bilo kome. Premda su plate i benefiti u firmama koje predvode Mark Zakerberg i Sundar Pičai impresivne, zaposleni u Nvidiji su poslednjih godina dostigli nivo bogatstva koji izaziva zavist kod kolega iz drugih IT kompanija.
Na anonimnom forumu Blind, namenjenom profesionalcima iz softverskog i tehnološkog sektora, diskusije o bogatstvu zaposlenih u Nvidiji privukle su veliku pažnju.
Jedan bivši radnik Gugla upitao je zaposlene u Nvidiji: „Koliko ste bogati?“
Na to je jedan od zaposlenih u Nvidiji, koji tvrdi da vrednost svoje neto imovine procenjuje na oko tri miliona dolara, pojasnio da bogatstvo zaposlenih zavisi od nivoa unutar kompanije, piše Fortune.
Takođe je dodao da ima još tri miliona dolara u akcijama koje tek treba da divestira, te da je „vrlo zadovoljan“ svojim finansijskim stanjem.
U objavio je naveo i da je nedavno kupio poslednju verziju BMW X7 za 100.000 dolara, u gotovini, i „bez potrebe da se premišlja o ovoj investiciji“.
Odgovor leži u enornom porastu vrednosti akcija kompanije, kao i u izuzetno atraktivnim stimulacijama koje kompanija nudi svojim zaposlenima.
Nvidija omogućava zaposlenima da do 15 odsto svoje plate koriste za kupovinu akcija kompanije, uz popust od 15 odsto, što je za mnoge postalo unosna investicija.
Jedan primer govori o zaposlenom srednjeg nivoa koji je, nakon 18 godina ulaganja, uspeo da u penziju ode sa paketom deonica vrednim 62 miliona dolara.
Akcije Nvidije su poslednjih godina zabeležile ogroman rast, vođen ekspanzijom veštačke tehnologije, jer j Nvidia glavni dobavljač hardverskih komponenti neophodnih za rad AI modela.
To je dovelo do naglog povećanja neto imovine zaposlenih i generalnog direktora kompanije. Od oktobra 2022. godine, kada su akcije vredile oko 14 dolara, cena im je porasla na skoro 130 dolara po akciji.
Dok mnogi zaposleni u Nvidiji uživaju u finansijskom uspehu, radna kultura u kompaniji od njih zahteva visoku posvećenost i naporan rad.
Generalni direktor Džensen Huang (na slici) opisuje sebe kao zahtevnog perfekcionistu i tvrdi da takav pristup treba da postoji ukoliko se žele postizati izvanredni rezultati.
Uprkos ovim visokim zahtevima, mnogi zaposleni su zadovoljni balansiranjem posla i privatnog života, s obzirom na to da mogu raditi od kuće i imaju fleksibilne radne sate.
Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs
Železnički saobraćaj možda nije toliko razvijen kod nas, ali u nekim državama sveta putovanje brzim vozom može se po efikasnosti skoro pa i porediti sa letom avionom.Najbrži vozovi na svetu dostižu never...
Veliki broj zemalja širom sveta ima zakonom propisan minimalac, ali gde je najveći minimalac na svetu i kako Srbija stoji na toj listi? Ako čujete frazu najveći minimalac na svetu, prvo što vam padne na ...
Izgledi za zaradu tokom života su nešto na šta većina od nas obraća pažnju pri izboru buduće profesije. Kao i kod nas, u Americi se gleda buduća finansijska korist od diplome. Iako Amerikanci mogu naći odlič...
Visoke cene osnovnih životnih troškova mogu drastično uticati na kvalitet života u nekoj državi - činjenica sa kojom su se Srbi i više nego upoznali u proteklih par godina. Od troškova stanovanja do cena nam...
PREMIUM sadržaji na platformi NovaEkonomija.rs Inforamcije koje imaju dodatnu vrednost
POGLEDAJ SVE