Srbija

05.10.2018. 12:13

Autor: Siniša Mali, ministar finansija

Uprkos polavama i požarima Grčka i dalje najpopularnija letnja destinacija

Srbija

05.10.2018. 12:13

Uprkos katastrofalnim poplavama i požarima koji su letos pogodili Grčku, ova zemlja ostala je ubedljivo najpopularnija turistička destinacija za koju je polise UNIQA putnog osiguranja kupilo 87.000 od ukupno 160.000 korisnika, odnosno njih 54 odsto.

Ipak, pretpostavlja se da su nepogode uticale na to da sedam odsto osiguranika manje u odnosu na prethodnu godinu zatraži putno osiguranje za ovu zemlju.
Sa druge strane broj polisa za Tursku je ove godine bio petostruko, a broj polisa za Egipat dvostruko
veći u odnosu na isti period prethodne godine. Kada je reč o Crnoj Gori i Hrvatskoj i ovde je zabeležen porast od 20 odsto u broju polisa.

Prosečan broj dana na koje su se korisnici osiguravali i ove godine bio je 12, a pomoć lekara najčešće su tražili zbog alergija, stomačnih problema, upala uha, infekcija, uboda ježa i opekotina meduze.

U periodu od 1. juna do 31. avgusta na ime 2.900 odštetnih zahteva UNIQA osiguranje isplatilo je oko 350.000 evra.

Osiguranici su UNIQA Centru za pomoć u toku letnje sezone uputili oko 6.300 poziva, od čega je čak 4.200, odnosno 67 odsto bilo putem besplatnog Viber broja. Zabeleženo je i oko 10 prijava za kašnjenje leta i
gubitak prtljaga.

Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, molimo vas da se upoznate sa pravilima komentarisanja i pravilima korišćenja sajta.

Sajt je zaštićen pomocu reCaptcha i Google. Google Politika Privatnosti i Google Uslovi Korišćenja su primenjeni.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.