Srbija

06.06.2016. 15:51

Tanjug

Autor: Nova Ekonomija

263 poljoprivednika dobila pomoć za plasteničku proizvodnju

Srbija

06.06.2016. 15:51

Kroz program podrške zapošljavanju u poljoprivredi koji realizuju opština Trstenik i Regionalna razvojna agencija Zlatibor, uz podršku Švajcarske ambasade, 263 poljoprivrednika, izabrana na konkursu, potpisali su danas ugovore o pomoći za otpočinjanje plasteničke proizvodnje, podizanje zasada malina i kupina i pomoć u vidu podele košnica i rojeva za proizvodnju meda.

Kroz Javno-privatno razvojno partnerstvo u povećanju zaposlenosti i prihoda mladih u sektorima proizvodnje malina, meda, kupina i plasteničkog povrća – novu šansu za zaposlenje dobilo je 263 mladih ljudi iz Trstenika.

„Projekat će se raditi do 2018. godine i uložiće se ukupno oko 14 miliona švajcarskih franaka za nova radna mesta. Prvenstveno će radna mesta odnositi na mlade ljude, odnosno žene. Do sada je otvoreno oko 3.800 radnih poslova, a namera ambasade je da rade po celoj Srbiji I nameravaju da ostanu i dalje u projektu“, rekla je Polin Mentone, zamenica ambasadora Švajcarske u Srbiji.

Prema njenim rečima, Švajcarska nastoji da pruži podršku vecćini opština u Srbiji, a do sada je to urađeno sa 19 opština.

„Sektori u koje se najviše ulaže jesu proizvodnja bobičastog voća, malina, kupina, zatim proizvodnja meda i prerada drveta, nameštaja i turizma“, rekla je Mentone.

Stevan Đaković, zamenik predsednika opštine Trstenik kaže da je danas značajan dan za njih i da je projekat koji je rađen poslednjih meseci, praktično danas krunisan potpisivanjem ugovora sa 190 korisnika.

„Poljoprivrednici će pokrenuti proizvodnju u povrtarstvu i uzgajanju malina, kupina i pčelarstvu. Opština Trstenik se poslednjih godina suočila sa smanjenjem broja zaposlenih, i ulaganje u poljoprivredu će značiti d aće se stvoriti nova radna mesta“, rekao je Đaković.

Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs

Komentar(1)

  1. Је л сам ја добро прочитао, они желе три сервера да плате толико?
    Па и да узму најјаче конфигурације за виртуелизацију, не бих их коштало више од 40 хиљада еура, гаранција бла бла.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre slanja komentara, molimo vas da se upoznate sa pravilima komentarisanja i pravilima korišćenja sajta.

Sajt je zaštićen pomocu reCaptcha i Google. Google Politika Privatnosti i Google Uslovi Korišćenja su primenjeni.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.