Koji su najbrži vozovi na svetu?
Železnički saobraćaj možda nije toliko razvijen kod nas, ali u nekim državama sveta putovanje brzim vozom može se po efikasnosti skoro pa i porediti sa letom avionom.Najbrži vozovi na svetu dostižu never...
Apple, poznat po svom inovativnom pristupu i proizvodima koji su promenili svet, među kojima su iPod, iPhone, Apple Watch i AirPods, nedavno je napravio značajan potez odustajanjem od svog ambicioznog projekta električnog automobila, poznatog kao projekat „Titan“.
Taj potez usledio je posle višegodišnjeg razvoja i angažovanja istaknutih izvršnih direktora iz kompanija kao što su Tesla i Ford.
Iako je kraj ovog projekta rezultirao gubitkom posla za neke zaposlene, drugi su premešteni u različite divizije unutar kompanije, piše TechCrunch.
Projekat „Titan“, koji je pokrenut 2014. godine, mogao je da postane ozbiljna konkurenciju za Teslu i druge proizvođače, s obzirom na Apple-ovu istoriju „upada“ na različita tržišta.
Ipak, Apple je odlučio da svoje resurse usmeri na brzo rastući svet generativne veštačke inteligencije, signalizirajući promenu fokusa sa hardvera na softver i usluge.
Pored projekta „Titan“, Apple je tokom godina pokrenuo niz drugih inovativnih projekata koji, iz različitih razloga, nisu došli do tržišta.
Jedan od takvih projekata bio je AirPower, bežična podloga za punjenje najavljena 2017. godine, koja je trebalo da istovremeno puni do tri uređaja.
Međutim, zbog nemogućnosti da zadovolji Apple-ove visoke standarde, projekat je otkazan 2019. godine.
Drugi primer je Apple-ova televizija, projekat o kojem se dugo šuškalo, ali koji nikada nije realizovan. Slično Titanu, Apple nikada javno nije potvrdio postojanje ovog projekta pre njegovog otkazivanja.
Apple je takođe eksperimentisao sa ranim verzijama tableta, poput Vademecuma, prototipom iz 1994. godine, i MessageSlate, projektom baziranim na Newton OS-u, a oba otkazana pre nego što su došli do tržišta.
W.A.L.T., rani pokušaj „Mac telefona“ sa podrškom za olovku i funkcijama kao što su faks i identifikacija pozivaoca, takođe nikada nije ušao u proizvodnju.
Ovaj najnoviji preokret u strategiji, s fokusom na generativnu veštačku inteligenciju, samo je još jedan korak u Apple-ovom neprekidnom putu inovacija.
Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs
Železnički saobraćaj možda nije toliko razvijen kod nas, ali u nekim državama sveta putovanje brzim vozom može se po efikasnosti skoro pa i porediti sa letom avionom.Najbrži vozovi na svetu dostižu never...
Veliki broj zemalja širom sveta ima zakonom propisan minimalac, ali gde je najveći minimalac na svetu i kako Srbija stoji na toj listi? Ako čujete frazu najveći minimalac na svetu, prvo što vam padne na ...
Izgledi za zaradu tokom života su nešto na šta većina od nas obraća pažnju pri izboru buduće profesije. Kao i kod nas, u Americi se gleda buduća finansijska korist od diplome. Iako Amerikanci mogu naći odlič...
Visoke cene osnovnih životnih troškova mogu drastično uticati na kvalitet života u nekoj državi - činjenica sa kojom su se Srbi i više nego upoznali u proteklih par godina. Od troškova stanovanja do cena nam...
PREMIUM sadržaji na platformi NovaEkonomija.rs Inforamcije koje imaju dodatnu vrednost
POGLEDAJ SVE