Kad se postavi pitanje koji je grad sa najviše mostova na svetu većina pomisli na Veneciju ili Amsterdam, ali nije tako. Grad sa najviše mostova, štro je upisano i u Ginisovu knjigu rekorda, nalazi se u Nemačkoj, jedan je od najvećih gradova u toj zemlji, ali i najvećih luka evropskog kontinenta, piše Putni kofer.
Radi se o Hamburgu, velikom lučkom gradu na severu Nemačke koji je sa Severnim morem povezan rekom Labom. On ima više mostova nego Venecija i Amsterdam zajedno – Venecija ima 435 mostova koji premošćuju njenih 150 kanala, dok ih Amsterdam broji najmanje 1.200 na ukupno 165 kanala. London, na primer, ima 35 mostova.
Kako se navodi, Hamburg ima negde između 2.300 i 2.500 mostova. Pojedini su stari, neki su ogromni, neki su pešački, a novi niču neprestano, piše Putni kofer.
Jedan od najslavnijih mostova u gradu jeste Kohlbrandbrik, koji grad krasi još od 1974. godine i jedan je od njegovih simbola.
Taj most je dugačak gotovo četiri kilometra i dovoljno visok da ispod njega prolaze brodovi. Ujedno je i drugi najduži most u Nemačkoj.
Postoje u Hamburgu i tzv. „mostovi starci“. Najstariji u gradu su Zolenbrik iz 1663. godine i Elerntorsbrick iz 1668. godine. Još stariji od njih uništeni su u velikom požaru 1842. godine.
Vrlo je zanimljiv i pešački, natkriveni most Ubersebrucke čije ime u prevodu znači Okeanski most. Njegova prva verzija izgrađena je još 1930. godine, onda je uništen u ratu pa obnovljen 30-ak godina kasnije.
Hamburg je druga najveća luka u Evropi, nakon Roterdama, a slovi i za jedan od najlepših gradova u Nemačkoj, omiljen među turistima koji padaju na njegovu zanimljivu kombinaciju starog i novog te živahnog noćnog života.
On je isto tako i grad muzike, jedan od najvećih na svetu, uz Njujork i London, a ima i više od 50 muzeja, 45 pozorišta i oko 100 koncertnih dvorana i klubova. Centar grada je pod zaštitom UNESCO, a poznat je i po velikom broju parkova i područja za rekreaciju.
Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs
Čak i kad je isti naziv banke, kao i one u kojoj imate otvoreni tekući račun u Srbiji, podizanje keša sa bankomata će vas gotovo uvek koštati. Koliko tačno - zavisi od vrste kartice, ali i od cenovnika svake...
Period venčanja je u punom jeku. Prema podacima Republičkog zavoda za statistiku, prošle godine u Srbiji sklopljeno je više od 30.000 brakova. Pa, iako niste vi ti koji staju na ludi kamen, verovatno jeste ...
Od TikTokova sa „skrivenim“ lokacijama u Hrvatskoj, do objava na Instagramu sa preporukama za restorane u kojima su ručali likovi iz Netfliksovih serija u Parizu, društvene mreže imaju sve direktniji uticaj ...
Radnik sa punim stažom i prosečnom platom u Nemačkoj može da očekuje nešto veću penziju od 1.600 evra, prema rezultatima tamošnje zvanične statistike. Mada, većina penzionera u praksi neće dostići ovaj iznos...
NOVA EKONOMIJA
prtplatite se za čitanje premium sadržaja
PREMIUM sadržaji na platformi NovaEkonomija.rsInforamcije koje imaju dodatnu vrednost
Koristimo kolačiće kako bismo osigurali da vam pružimo najbolje iskustvo na našoj veb stranici. Ako nastavite da koristite ovaj sajt, pretpostavićemo da ste saglasni sa tim.Ok
To bi sns sve porusio