Stiže letnja sezona, a sa njom i popusti. Er Srbija je objavila da od 19. do 26. maja nudi popuste za više od 80 destinacija za putovanja od 1. oktobra do 28. marta sledeće godine, ali to ne pomaže onima koji bi ove godine na letovanje.
Cene avionskih karata variraju od kompanije do kompanije, a ako se ne uzmu u obzir skriveni troškovi poput prtljaga možemo doći do cifre koju nismo planirali. S obzirom da nam se sezona godišnjih odmora bliži, izdvojili smo tri jednostavna trika za putovanje u okviru budžeta.
Pazite šta guglate
Svaki put kad se gugla određena destinacija ili ulazi na sajt avio-kompanije stvara se rizik da IP adresa korisnika ostane upamćena i da narednom pretragom cena leta bude promenjena – na gore.
Zato pojedini savetuju da “preliminarnu pretragu” bolje otvorite u pretraživaču koji neće pamtiti vašu IP adresu (odnosno incognito pretraživaču) i da uporedite cene sa više sajtova.
Sponzorisani sajtovi najčešće neće imati najbolje ponude, a ne treba ulaziti ni na nepoznate, sem ako nemate način da budete sigurni da je sajt legitiman.
Druga važna stvar kod biranja jeftinih letova jeste fleksibilnost. Na većini sajtova avio-kompanija postoji opcija da se izabere određen ili fleksibilan datum. Ako imate vremena na pretek, ovo će biti najbolja opcija za vas jer ostavljanjem fleksibilnog datuma, najjeftiniji letovi dolaze u prvi plan.
Jeftini letovi i aplikacije
Avio-kompanije poput Wizz Air-a ili Ryan Air-a umeju da budu jeftinije na njihovim zvaničnim sajtovima, nego aplikacijama kao što su Kiwi i Skyscanner.
Ove aplikacije su zgodne jer upoređuju cene svih avio-kompanija, nude mogućnost da se izabere “najjeftiniji mesec” i prikazuju kalendar sa cenama u okviru jednog meseca. Takođe, Kiwi ili Skyscanner će kombinovati različite avio-kompanije za let, neće koristiti isključivo jednu, što znači da je moguće da se poleće Wizz Air-om, a vraća, recimo, Lufthansom.
Važno je da nastavite da upoređujete cene letova sa zvaničnih sajtova i u aplikacijama jer može cena leta biti viša, odnosno, aplikacija ume i da naplati taksu za korišćenje i time se izjednači sa regularnom cenom leta.
U jedan ili u oba smera?
Često se zapitamo da li bi karta ispala jeftinija da se kupi jednosmerno. Odgovor je – zavisi. Cene karata nekada padaju, a nekada se i povećavaju kako se datum leta bliži, zavisi i od destinacije na koju se ide.
Jednosmerne karte neretko ispadnu povoljnije nego jedna povratna. Za međunarodne letove najbolje je tražiti kartu najmanje dva, a najviše osam meseci unapred. Nekad se isplati i proveriti karte okolnih aerodroma, ako ste dovoljno fleksibilni i željni avanture.
Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs
Period venčanja je u punom jeku. Prema podacima Republičkog zavoda za statistiku, prošle godine u Srbiji sklopljeno je više od 30.000 brakova. Pa, iako niste vi ti koji staju na ludi kamen, verovatno jeste ...
Od TikTokova sa „skrivenim“ lokacijama u Hrvatskoj, do objava na Instagramu sa preporukama za restorane u kojima su ručali likovi iz Netfliksovih serija u Parizu, društvene mreže imaju sve direktniji uticaj ...
Radnik sa punim stažom i prosečnom platom u Nemačkoj može da očekuje nešto veću penziju od 1.600 evra, prema rezultatima tamošnje zvanične statistike. Mada, većina penzionera u praksi neće dostići ovaj iznos...
Samo nekoliko dana posle početka rata u Ukrajini 2022. godine, vlasnik Zare, kompanija Inditeks, objavila je povlačenje iz Rusiji, što je delovalo kao kraj njenog najvećeg tržišta po broju prodavnica van Špa...
NOVA EKONOMIJA
prtplatite se za čitanje premium sadržaja
PREMIUM sadržaji na platformi NovaEkonomija.rsInforamcije koje imaju dodatnu vrednost
Koristimo kolačiće kako bismo osigurali da vam pružimo najbolje iskustvo na našoj veb stranici. Ako nastavite da koristite ovaj sajt, pretpostavićemo da ste saglasni sa tim.Ok