Svet

31.12.2014. 11:04

Tanjug

Autor: Nova Ekonomija

Beč će tokom dočeka Nove godine prihodovati 63 miliona evra

Svet

31.12.2014. 11:04

Doček Nove godine bečkim trgovcima i ugostiteljima donosi značajne prihode, koji se ove godine procenjuju na oko 63 miliona evra.
„Novogodišnja noć predstavlja lep završetak godine trgovcima i ugostiteljima“, ocenio je Jozef Bicinger predsednik sektora za turizam u Privrednoj komori Beča.
Prema proceni Privredne komore Bečlije će za doček Nove godine potrošiti oko 63 miliona evra. Tako 85 odsto Bečlija namerava da proslavi dolazak nove godine. 
Muškarci će, u proseku, potrošiti 52 evra, a žene 43 evra, pokazuje istraživanje „Makam“ instituta. Bečlije najradije novu godinu dočekuju u krugu porodice (46 odsto) ili na privatnim žurkama (33 procenata). 
Pored toga 17 odsto Bečlija želi ove godine da dočeka 2015.na javnom mestu – restoranima, diskotekama, balovima, koncertima, pozorištima, ili na „Novogodišnjoj trasi“ pod vedrim nebom u centru Beča. 
„Za mnoge ugostitelje, ali i organizatore fešte je novogodišnja noć veoma naporna. Oko sedam miliona evra Bečlije u novogodišnjoj noći troše na posetu restoranu ili nekom događaju“, ukazao je Bicinger. 
Ssto se tiče običaja za Novu godinu sedam od deset Bečlija u ponoć nazdravlja sektom ili šampanjcem. 
Polovina Bečlija za Novu godinu poklanja male amajlije, a 35 odsto u ponoć planira da pleše valcer.Takođe 31 odsto Bečlija čeka na zvonjavu Pumerin, zvona bečke katedrale Sstefansdom, koja najavljuje ulazak u novu godinu.Dvoje od deset Bečlija namerava da u ponoć proslavi uz pirotehnička sredstva. 
Ssto se želja Bečlija tiče 84 ima konkretne želje za 2015.godinu. 
Na prvom mestu je zdravlje (63 odsto), a po 10 odsto želi više novca, odnosno sreće u ljubavi.Dalje na listi želja su promena radnog mesta, mir, dalje obrazovanje, više slobodnog vremena i promena stana. 
Jedna trećina Bečlija planira u 2015.veće investicije, to jest veće od 1.000 evra.Najčešće investicije biće kupovina nameštaja (21 odsto), automobila (19 odsto), luksuzna putovanja (18 odsto), renoviranje (17 odsto).Zatim slede investicije u nekretnine (15 odsto), elektronske uređaje (7 odsto), kućne aparate (5 odsto) i obrazovanje (3 odsto).

Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs

Komentar(1)

  1. Sad su neke stvari vec jasnije! Bez obzira na sve, ponosno uvek navijam za Orlove, iako zbog njih u petak nisam spavao. Zalosno se sto je politika meša u sport, tako da je uvek isto – ili lose igramo pa ne stignemo daleko, ili dobro igramo a vise sile ns daju…ma nema veze, idemo dalje….

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, molimo vas da se upoznate sa pravilima komentarisanja i pravilima korišćenja sajta.

Sajt je zaštićen pomocu reCaptcha i Google. Google Politika Privatnosti i Google Uslovi Korišćenja su primenjeni.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.