Cene u hotelima Atičke regije, kojoj se pripada glavni grad Grčke nastavljaju da padaju, jer nema posetilaca, a mnogi od njih otkazuju rezervacije jer ne žele da nose maske i da se testiraju na korona, piše Katimerini.
Statistika govori i da takvo raspoloženje kod nesuđenih posetilaca nema veze sa evantualnim karantinom.
Prema podacima platforme Trivago, prosečna cena hotelske sobe u Atini pala je nešto više od 20 odsto u odnosu na jul prošle godine, sa 107 na 84 evra.
To je Atinu svrstalo među šest najjeftinijih gradskih destinacija, rame uz rame sa Lisabonom,
Ipak, u Atini su cene noćenja u hotelima nešto više nego u Moskvi (49 evra po noćenju), Varšavi (56 evra), Istanbulu (58 evra) i Madridu (78 evra).
HOTELIJERI U GRČKOJ POLAKO OTVARAJU KAPACITETE, NADAJU SE NAJBOLJEM, SPREMNI NA NAJGOREPet najskupljih evropskih destinacija su Cirih (168 evra), London (126 evra), Pariz (125 evra), Dablin (119 evra) i Rejkjavik (117 evra).
GDE SE BELEŽI NAJVEĆI PAD CENA NOĆENJA
Najveći pad cena hotela primećen je u Amsterdamu od 140 do 98 evra, ili 30 odsto), Barseloni (od 141 do 99 evra, 20 odsto), Dablinu (164 do 119 evra, 27 odsto) i Rejkjaviku (156 evra za 117, 25 procenata).
Cene hotelskih noćenja u Londonu i Istanbulu, kao i u Atini, manje su za 20 odsto u odnosu na jul mesec 2019.
Razlog obaranja cena su je drugi talas pandemije, jer putnici ne vole ograničenja.
Prema istraživanjima kompanije IouGov, polovina britnaskih, francuskih i nemačkih turista, otkazalo bi putnovanje ako mora da se testira, nosi maske ili ide u karantin.
To su ujedno tri od pet najvažnijih zemalja iz kojih turisti dolaze u Grčku.
Dve trećine ispitanika u Danskoj, Nemačkoj, Švedskoj i Velikoj Britaniji ne bi volelo da putuje ako bi na letovanju moralo da nosi masku.
Ipak, polovina Nemaca i 60 odsto Britanaca prihvatili bi da nose maske u zatvorenim prostorima.
UDRUŽENJE HOTELIJERA: OPORAVAK TEK OD PROLEĆA 2021. GODINE