Svet

19.07.2019. 16:28

Nova ekonomija

Autor: Nova Ekonomija

Francusko-nemački konzorcijum dobio koncesiju za aerodrom u Sofiji

Svet

19.07.2019. 16:28

Pobednik tendera za koncesiju za upravljanje sofijskim aerodromom je francusko – nemački konzorcijum „Sof Connect”, koje upravlja aerodromom u Minhenu, saopštio je bugarski ministar transporta Rosen Jeliazkov (Rossen Zhelyazkov) a piše bugarska novinska agencija Novinite. 

Ugovor može biti potpisan nakon isteka roka od 15 dana tokom kojih preostala četiri kandidata imaju pravo na žalbu.

PROČITAJTE JOŠ:

Od presudnog značaja za izbor nisu bili samo finansijski prihodi koji se generišu, već i planovi razvoja aerodroma. Konzorcijum „Sof Connect” bio je na prvom mestu sa 86,12 poena.
Ugovor o koncesiji Aerodroma Sofija trajaće 35 godina. Kompanija će do kraja desete godine koncesije izgraditi novi, treći terminal. 

Ostala ulaganja u proširenje infrastrukture zavisi od rasta prometa. Koncesionar će proširiti Terminal 2, ali i istražiti mogućnosti i, ako je potrebno, izgraditi drugu pistu.

Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, molimo vas da se upoznate sa pravilima komentarisanja i pravilima korišćenja sajta.

Sajt je zaštićen pomocu reCaptcha i Google. Google Politika Privatnosti i Google Uslovi Korišćenja su primenjeni.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.