Svet

27.07.2020. 14:53

SchengenVisaInfo.com

Autor: Nova Ekonomija

Pola stranih studenata u Evropi otkazaće studije ako nastava bude onlajn

Nezadovoljni su i jer moraju da plate punu cenu školarine....

Foto: Pixabay

Svet

27.07.2020. 14:53

Više od 52 odsto studenata reklo je da će najverovatnije otkazati studije ukoliko budu morali da pohađaju nastavu preko interneta, pokazalo je istraživanje SchengenVisaInfo.com bazirano na mišljenju 2176 međunarodnih studenata u Evropi. 

U istraživanju koje je sproveo SchengenVisaInfo.com, 30 odsto ispitanika reklo je sa sigurnošću da će otkazati studije, dok je 22,3 odsto njih reklo da će verovatno otkazati. 

Neodlučnih studenata bilo je 17,1 odsto, dok je studenata koji su odgovorili „verovatno ne“ bilo 13,3 odsto, a onih odlučnih ne bilo je 17,3 odsto.

Postoji velika razlika između studenata koji favorizuju učenje u učionici kojih ima 78,2 odsto u poređenju sa 23,2 odsto onih koji podržavaju učenje preko interneta.

Većina učenika koji su bili deo ove ankete su prethodno imali iskustva sa onlajn učenjem i nivo njihovog zadovoljstva ovim iskustvom je prilično nizak.

Takođe postoji nezadovoljstvo zbog činjenice da će studenti na gotovo svim univerzitetima morati da plate punu cenu školarine, iako će se nastava održavati preko interneta. 

Gotovo 90 odsto ispitanika kaže da univerziteti i škole moraju da smanje cene školarina dok traje pandemija.

Studiranje u inostranstvu pruža studentima mogućnost da uče i rastu kao individualci.

Studenti koji studiraju u inostranstvu razvijaju dublje razumevanje globalnih problema, stvaraju bolji odnos prema drugim kulturama, razvijaju ubedljivije interkulturalne komunikacione veštine, poboljšavaju lično i profesionalno samopouzdanje i stiču bolje znanje stranog jezika.

Zbog svih trenutnih ograničenja, većina studenata se odlučila suprotstaviti učenju putem interneta, jer im je uskraćeno ogromno lično i profesionalno iskustvo.

Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, molimo vas da se upoznate sa pravilima komentarisanja i pravilima korišćenja sajta.

Sajt je zaštićen pomocu reCaptcha i Google. Google Politika Privatnosti i Google Uslovi Korišćenja su primenjeni.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.