Vesti iz sveta

09.12.2014. 10:07

Tanjug

Autor: Nova Ekonomija

Rusija zabranila uvoz voća i povrća iz Albanije

Rusija je privremeno ograničila uvoz voća i povrća iz Albanije, pošto je više puta otkriveno da su preko te zemlje uvoženi zabranjeni proizvodi iz zemalja EU.
Mera zabrane se odnosi na sve biljne proizvode uvezene iz Albanije ili iz trećih zemalja preko Albanije, prenela je agencija Ria novosti.
U ruskoj Federalnoj službi za veterinarski i fitosanitarni nadzor (Roseljhoznadzor) objasnili su da su nalazili falsifikovane fitosanitarne sertifikate uz isporuke biljnih prehrambenih proizvoda u Rusiju. Pored toga albanska strana nije dostavila tražene dokumente i nije preduzela korake da prekine takve isporuke. 
Albanski fitosanitarni organi su Roseljhoznadzoru dostavili 21 fitosanitarni sertifikat, od kojih je 20 bilo falsifikovanih, prenose Ria novosti. „Na osnovu toga smo zaključili da se Albanija koristi kao pokriće za isporuke zabranjenih proizvoda iz EU u Rusiju“, dodaju u Roseljhoznadzoru. 
Prema podacima carinske službe u Rusiju je 2013. godine uvezeno biljnih proizvoda za 10,2 milijarde dolara. Udeo Albanije je bio mali. Iz te zemlje je uvezena 471 tona paradajza za 570.100 dolara, 38 tona krastavaca vrednosti 50.600 dolara, i ukupno 192 tone kajsija, višanja i trešanja za 310.400 dolara. 
Isporuke kajsija, višanja i trešanja, ove godine su povećane četiri puta u odnosu na 2013, ukazao je Roseljhoznadzor. 
Rusija je 7. avgusta na godinu dana ograničila uvoz niza proizvoda iz zemalja koje su joj ranije uvele sankcije – SAD, EU, Kanade, Australije i Norveške. Pod zabranom su se našli mesni, mlečni i morski proizvodi, voće i povrće. 
Posle toga je bio veliki broj pokušaja proizvodjača da zaobidju embargo. U vezi s tim Roseljhoznadzor je 22. oktobra ograničio isporuke voća i povrća iz Ukrajine, zatim mesa i voća iz Moldavije, a 18. novembra je zabranio uvoz mesa iz Crne Gore. 
Regulatorni organ je takodje saopštio da, zbog sumnje na reeksport proizvoda iz EU može da zabrani uvoz voća i povrća iz Makedonije i Bosne i Hercegovine.

Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs

Komentar(1)

  1. Vlastima Srbije sada se ne sviđa ono što predlaže MMF, a sviđao im se predlog iz 2014. kada su počeli velikodušno da otimaju 15 do 20% penzija. Sada im je želja, pre svih ΛV i premijer(ki)u, da zadrže nelegalnu i neljudsku otimačinu penzija dok su živi i zdravi,. Da su živi jesu, da su zdravi ni sam siguran. Idioti, penzije su povećane za 7,53% od 2014., a troškovi života otišli za više od 20%. Pri tome, smrtnost penzosa je 80.000 godišnje i odliv mladih iznad 30.000 duša najsposobnija. U vezi izjave da jedan deo penzija ne bi porastao već bi opao graniči se sa ludilom i osnovnim nepoznavanjem matematike. Tek sada su doveli prosek penzija nominalno, a realno je daleko ispod tadašnjeg proseka na nivou iz 2014. godine, 25.000 din. Ovakvim činom vođe gaze zakone, penzionere i ljude. izgleda da su akteri neljudi. Ovakve zločinačke postupke prema svome narodu, ni Hitler, nije sprovodio. Ekonomski pokazatelji su toliko dobri, izgleda da se hvale, a s druge strane ne vraćaju pravosnažni Zakon o PIO. Po njima, najbolje je kada ukinu penzije ili izumru penzosi, onda zloćudni Ana i ΛV biće zadovoljni. Lopov jednom, lopov uvek.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre slanja komentara, molimo vas da se upoznate sa pravilima komentarisanja i pravilima korišćenja sajta.

Sajt je zaštićen pomocu reCaptcha i Google. Google Politika Privatnosti i Google Uslovi Korišćenja su primenjeni.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.