Svet

09.07.2015. 15:08

SeeBiz, Tanjug

Autor: Nova Ekonomija

Todorić smanjuje količinu slovenačkih proizvoda u svojim objektima?

Svet

09.07.2015. 15:08

Hrvatski trgovinski lanac Konzum, nakon prošlogodšnjeg Agrokorovog preuzimanja Merkatora, uzima sve manje robe od slovenačkih dobavljača, pišu regionalni mediji.
To je posebno prisutno u prodavnicama u Bosni i Hercegovini na čijim je policama ostalo svega nekoliko slovenačkih proizvoda, tvrdi Radio-televizija Slovenije.
Međutim, član uprave Konzuma Igor Maroš tvrdi suprotno – da je sada više slovenačkih proizvoda u prodavnicama Agrokora nego što ih je bilo pre preuzimanja, prenosi portal Seebiz. 
„U prvom tromesečju, u trgovinama Agrokora broj slovenačkih proizvoda porastao je za više od 300 u odnosu na prošlu godinu“, rekao je Maroš. 
Da bi to proverili, ekipa RTV Slovenije je sa skrivenom kamerom otišla u najveći nekadašnji Merkator centar u Banjaluci, koji je od prošle godine u sastavu Konzuma. Na policama su našli svega nekoliko slovenačkih proizvoda, ako se još mogu zvati slovenačkim, jer ih proizvode preduzeća u stranom vlasništvu. 
Među mnogim kafama samo je jedna slovenačka – Barcaffe, sve ostale su hrvatske. 
Reporteri su proverili i police mesnih proizvoda kako bi utvrdili da li je hrvatsko meso istisnulo s polica slovenačke mesne proizvode i uverili se da su u ponudi samo Krasovi proizvodi, a da je na policama uglavnom meso Agrokorovog PIK-a. 
Da je razlika na policama nakon prodaje Mercatora više nego očita, primećuju i kupci, navodi RTV Slovenije, a zaključak do kog su došli u tajnoj proveri je da dominiraju proizvodi Agrokorovog lanca, da cene su više, a kvalitet niži. 
„Sve je gore, broj kupaca se smanjio, na brzinu procenjuju prolaznici, koji pred kamerama doslovno tuguju za slovenačkim Merkatorom“, preneli su reporteri. 
Uprava Merkatora, međutim, tvrdi da se za 20 najvećih slovenačkih dobavljača ništa nije promenilo i da zadržavaju isti obim prodaje, pri čemu ima više od 30.000 dobavljača, što u RTV Slovenije komentarišu sa „Velika većina, dakle, ima zapravo manje narudžbi“, navedeno je u tekstu.

Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, molimo vas da se upoznate sa pravilima komentarisanja i pravilima korišćenja sajta.

Sajt je zaštićen pomocu reCaptcha i Google. Google Politika Privatnosti i Google Uslovi Korišćenja su primenjeni.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.