Srbija

08.06.2025. 13:55

Danas

Autor: Nova ekonomija

Drakulić: Ne želim da ulazim u polemiku sa režimskim tabloidima, nemam političke ambicije od 2004. godine

Forum „Subvencije, razvoj privrede i rast investicija“

Srbija

08.06.2025. 13:55

Na tzv. “blokadersku listu” studenata režimski mediji ovih dana stavljaju svakog ko se usudi da javno kritikuje neki potez vlasti.Tako se na tapetu jednog od režimskih tabloida našao i biznismen Zoran Drakulić, vlasnik Point grupe u okviru koje posluje i fabrika peleta Bioenerdži.

Drakulić ističe da je sa političkim ambicijama završio još 2004. godine.

“Ne želim da ulazim u polemiku sa tabloidima koji su pod kontrolom vlasti i bave se neistinama i tračevima. Takođe, neću preduzimati pravne korake, jer smatram da bi to značilo davanje značaja neozbiljnim i zlonamernim natpisima”, kaže Drakulić za Danas.

Drakulić je bio kandidat DSS-a za gradonačelnika Beograda 2004. godine, a nakon toga se povukao iz političkog života.

“Nemam nikakve političke ambicije – i to od 2004. godine. Nikada se nisam gurao na političke liste niti sam imao nameru da se politički angažujem. O tome sam se u poslednjih 20 godina javno izjašnjavao više puta. Moja jedina ambicija jeste da komentarišem privredna kretanja u Srbiji, da se borim protiv korupcije i da insistiram na tome da ključna ministarstva u oblasti ekonomije i finansija vode najstručniji ljudi. Time se bavim od 2004. godine, i smatram da sam jedan od prvih koji je na ovim prostorima dosledno ukazivao na značaj domaćih resursa, podrške domaćoj privredi, očuvanja ekologije i sprovođenja zelene agende. U tom duhu sam i podržao studente u njihovoj borbi za zdrave institucije, demokratiju i protiv korupcije. Verujem da se od mene kao građanina i iskusnog privrednika to s pravom očekuje – da govorim otvoreno i odgovorno, u interesu zemlje i svih njenih građana”, poručuje Drakulić.

Drakulić: Usvojen samo jedan zahtev proizvođača peleta, što nije dovoljno da budemo konkurentni

Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, molimo vas da se upoznate sa pravilima komentarisanja i pravilima korišćenja sajta.

Sajt je zaštićen pomocu reCaptcha i Google. Google Politika Privatnosti i Google Uslovi Korišćenja su primenjeni.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.