Deo nadstrešnice u beogradskom prolazu Bezistan, koji spaja Terazije sa Trgom Nikole Pašića, se obrušio, javlja portal Kompas-info.
Pukom srećom nema povređenih, jer u trenutku obrušavanja betona niko nije bio u tom delu prolaza.
Bezistan je inače jedan od najprometnijih beogradskih prolaza, ali je betonska konstrukcija. Polemika oko stanja betonske konstrukcije započeta je posle pada nadstrešnice u Novom Sadu koja je usmrtila 15 ljudi. Tada su gradske vlasti prvi put ograničile prolaz pešacima i delimično ga zatvorile, ali su vremenom trake pokidane usled vremenskih prilika i prolaz je opet bio potpuno slobodan, dok su ograde stajale sa strane (da ne smetaju).
Beogradski prolaz Bezistan izgrađen je 1957. godine. Iako nikada nije funkcionisao kao turski bezistani (natkrivena pijaca, bazar, javno mesto ispod kupole sa kafanama i prodavnicama), gradske vlasti zbog orijentalnog stila konstrukcije odlučile su da mu daju takav naziv.
Nije se obrušio vec su ga srušili radi bezbednosti. Inače taj deo prolaza je vec 4 meseca ograđen žicom i nije u upotrebi.
Namerno neobjektivno izvestavate!
Benzin će na pumpama u Srbiji od 26. juna u 15 sati sati do 3. jula u isto vreme biti skuplji dva dinara i litar će koštati 193 dinara.Cena dizela je nepromenjena, litar košta 217 dinara.Dizel za pol...
Nemački državljanin Jerg Heskens već 13 godina savetuje Aleksandra Vučića, dok ga istovremeno direktno plaća vlada u Berlinu. Zajedničko istraživanje Balkanske istraživačke mreže i nemačkog Špigla otkriva da...
Kompanija Beograd na vodi dobila je građevinsku dozvolu da gradi stambeno-poslovni kompleks na lokaciji gde se nekada nalazila Beogradska autobuska stanica (BAS) u Karađorđevoj ulici, objavio je Forbs Srbija...
Predlog izmena Zakona o finansiranju političkih aktivnosti, ne samo da ne ispunjava preporuke ODIHR, zbog čega se navodno donosi, već je podnet i pre nego što je ODIHR o njemu dao mišljenje, tvrdi Transparet...
NOVA EKONOMIJA
prtplatite se za čitanje premium sadržaja
PREMIUM sadržaji na platformi NovaEkonomija.rsInforamcije koje imaju dodatnu vrednost
Koristimo kolačiće kako bismo osigurali da vam pružimo najbolje iskustvo na našoj veb stranici. Ako nastavite da koristite ovaj sajt, pretpostavićemo da ste saglasni sa tim.
Lažna vest, tavanica je uklonjena mašinom u okviru predviđenih radova.
Možda je razlog dugogodišnjeg nesaniranja nadstrešnice u Bezistanu Šapićeva želja da tu udene novu zgradu.
Ekonomski tigar se raspada dok usmerava stedstva samo na NG na vodi i Expo!! Da li je normalno da centar grada izgleda kao da je pala bomba?!
Nije se obrušio vec su ga srušili radi bezbednosti. Inače taj deo prolaza je vec 4 meseca ograđen žicom i nije u upotrebi.
Namerno neobjektivno izvestavate!
Ovo sa slike izgleda prilično „urušeno“ a ne Srušeno.