Srbija

29.04.2020. 15:57

Danas

Autor: Nova Ekonomija

Nisu svi tržni centri snizili zakup prostora

Iako je merama vlade zabranjen rad šoping molova, pojedini operateri ne pristaju da spuste rentu svojim zakupcima, piše Danas.List navodi da su vlasnici TV Promenada iz Novog Sada zakupcima nastavili da naplaćuju punu cenu zbog če...

Foto: Pixabay

Srbija

29.04.2020. 15:57

Iako je merama vlade zabranjen rad šoping molova, pojedini operateri ne pristaju da spuste rentu svojim zakupcima, piše Danas.

List navodi da su vlasnici TV Promenada iz Novog Sada zakupcima nastavili da naplaćuju punu cenu zbog čega su se zakupci pobunili, a i sam gradonačelnik Miloš Vučević uputio je vlasnicima, NEPI Real Estate Project One, dopis u kojem apeluje da snize cenu zakupa. Danas navodi da nije poznato da li će kompanija to i učiniti.

List navodi da su rente snizili u Big Fashion centru i Aviv parkovima gde će zakupci platiti rentu srazmerno broju dana koliko su radili.

U TC Ušće su zakupce obavestili da će im osnovnu zakupninu i troškove marketinga sniziti za 50 odsto za mart, a da su za april oslobođeni svih obaveza jer tržni centar nije radio. U ovom tržnom centru zakupci plaćaju baznu rentu, a uz to troškove održavanja i marketinga. 

Kako se navodi u tekstu, velike firme mogu u pregovorima dobiti ustupke, ali će problem biti za male zakupce koji imaju jedan lokal u tržnom centru. 

Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, molimo vas da se upoznate sa pravilima komentarisanja i pravilima korišćenja sajta.

Sajt je zaštićen pomocu reCaptcha i Google. Google Politika Privatnosti i Google Uslovi Korišćenja su primenjeni.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.