Srbija

22.09.2022. 16:20

Nordeus

Autor: Saopštenje

Nordeus fondacija pokrenula prvu besplatnu platformu za učenje o gejmingu

Srbija

22.09.2022. 16:20

Nordeus fondacija danas predstavlja besplatnu platformu za učenje o gejmingu pod nazivom Gejmlab. Kroz kurseve, iskustvo stručnjaka praktičan rad, otvorene izvore informacija, mladi mogu da steknu osnovna znanja o samoj industriji, disciplinama i karijerama u okviru nje.

Kako bi mladi saznali što više o jednoj od industrija budućnosti, Nordeus fondacija pokrenula je Gejmlab platformu sa ciljem da ona bude centralno mesto za sticanje veština i znanja potrebnih za učenje i prva iskustva u razvoju igara. Početna verzija platforme obuhvata kurseve o šest ključnih disciplina u gejming industriji uz mnoštvo drugih korisnih informacija i izvora. Svoje znanje i iskustvo sa polaznicima kursa, za početak dele stručnjaci Nordeusa i Srpske asocijacije industrije video igara (SGA) , a u planu je pridruživanje i drugih kompanija.

 

“Ovo je početna verzija platforme, koja prikuplja i sistematizuje postojeće znanje naše gejming zajednice koje smo proširili i prilagodili deci i mladima. Cilj nam je da je kroz angažovanje i saradnju sa drugim kompanijama i organizacijama kontinuirano nadograđujemo. Želimo da i na ovaj način udružimo domaću gejming industriju i podelimo znanje sa narednim generacijama, kako bi imali što bolje šanse za uspeh u globalnoj digitalnoj ekonomiji. Verujemo da će širok dijapazon znanja i veština koje nude naše stručnjaci iz gejming industrije u tome značajno pomoći ”, naglasio je Miloš Paunović, programski menadžer Nordeus fondacije.

 

Miloš Paunović, Norderus, foto: Branislav Nenin

 

O glavnim disciplinama u gejmingu na jednom mestu

 

Prvih šest kurseva na platformi realizovani su kao deo projekta “Preduzmi ideju” koji sprovodi Inicijativa “Digitalna Srbija“ uz podršku USAID-a. Ove lekcije pružaju uvod u osnovne discipline i karijere u gejming industriji, a svoja iskustva i znanja kroz njih dele stručnjaci iz Nordeusa i SGA.

 

O Nordeus fondaciji

Nordeus fondacija osnovana je sa ciljem da se pomogne deci i mladima da steknu veštine, znanja i kompetence potrebne za uspeh u digitalnoj ekonomiji kroz podršku obrazovanju i razvoj podsticajnog i kreativnog okruženja.U oblasti podrške obrazovanju, fokus je na sprovođenju inovativnih programa zasnovanih na interdisciplinarnom pristupu, iskustvenom učenju i razvoju kompetenci za 21. vek.

Dok u oblasti razvoja ekosistema kreativnih industrija, Nordeus fondacija nastavlja sa dosadašnjim naporima Nordeusa kroz sopstvene programe i udruživanjem sa brojnim kompanijama kroz organizacije poput Inicijative Digitalna Srbija i Srpske gejming asocijacije čiji je Nordeus i suosnivač.

Pored osnova razvoja video igara i programiranja u gejmingu, zainteresovani će za početak imati priliku da saznaju više o gejm dizajnu, umetnosti u igrama, marketingu i istraživanju korisničkog ponašanja.

 

“Svedoci smo sve bržeg rasta industrije video igara kako na lokalnom tako i na globalnom nivou. Sada se već jasno vidi da su mogućnosti primene neograničene – od zabave, do nauke, obrazovanja i privrede – budućnost će tek pokazati njen pun potencijal. Dok sam razvoj video igara pruža neograničene mogućnosti za učenje, kreativnost i stvaranje prilagođeno svetu u kojem živimo i budućnosti koja dolazi. Na platformi će pored kurseva u budućnosti biti svima dostupni i besplatni obrazovni programi, usmereni prevashodno na srednjoškolce i studente.

 

Razvoj video igre je izvanredan multidisciplinarni obrazovni proces, kroz koji deca i mladi mogu da unapređuju svoja znanja iz programiranja, digitalne umetnosti, dizajna, dok unapređuju i svoju kreativnost i timski rad. Spajaju ih zajednički ciljevi, interesovanja i ljubav ka video igrama.“, dodao je Paunović.

 

 

Ambicije za platformu vezane su za udruživanje kompanija i stručnjaka iz industrije koji dele znanje sa budućim generacijama, kao i za hibridni rad u školama širom zemlje u okviru koga će učenici raditi sa svojim profesorima i vršnjacima i zajedno stvarati u učiti kroz iskustvo.

Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs

Tema:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, molimo vas da se upoznate sa pravilima komentarisanja i pravilima korišćenja sajta.

Sajt je zaštićen pomocu reCaptcha i Google. Google Politika Privatnosti i Google Uslovi Korišćenja su primenjeni.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.