Povodom osamnaest godina postojanja smera Softversko inženjerstvo i prijema nove generacije studenata, Nordeus je opremio laboratorije na Elektrotehničkom fakultetu Univerziteta u Beogradu najnovijim računarima i opremom koja unapređuje praktičan rad i usavršavanje novih generacija studenata.
Nova učionica za softversko inžinjerstvo, donacija kompanije Nordeus, foto: Nova ekonomija
U cilju podrške obrazovanju i povodom ovog značajnog jubileja, Nordeus, mobilna gejming kompanija iz Beograda, donirao je osamdeset računara i monitora Elektrotehničkom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Oprema ce biti na na raspolaganju studentima zainteresovanim za istraživanje i usavršavanje u oblasti softverskog inženjerstva u sklopu nastavnih i vannastavnih aktivnosti.
Saradnja kompanije Nordeus i Elektrotehničkog fakulteta započeta je još je još 2010. godine stipendiranjem najboljih studenata Softverskog inženjerstva, a 2014. je opremljena i prva laboratorija sa četrdeset i dva računara i monitora. Iste godine, zajedno su otvorili i specijalnu laboratoriju za računarsku grafiku i virtuelnu realnost, ulaganjem u opremu u vrednosti od 30.000 evra.
“Kao diplomiranom inženjeru Odseka Računarske tehnike ETF-a, izuzetna mi je čast da podržimo dalji razvoj inženjerskog talenta u Srbiji. Više od devedeset procenata inženjerau Nordeusu predstavlja lokalni talenat, a većina njih su upravo sa ETF-a. Snažno smo motivisani da nastavimo da podržavamo dalji razvoj kako i devetnaeste generacije studenata Odseka za Sokversko inženjerstvo tako i svih budućih diplomaca. Ovo je samo jedan od načina na koji planiramo da ulažemo u obrazovanje u Srbiji. Radujemo se nastavku uspešne saradnje sa fakultetom, mogućnostima koje studenti na ovaj način dobijaju za praktičan rad i razvoj, kao i našoj prilici da potpomognemo taj razvoj znanjem iz industrije,” izjavio je Branko Milutinović, direktor Nordeusa i suosnivač Nordeus fondacije, na svečanoj ceremoniji za doček generacije 2022/2023. studenata Softverskog inženjerstva.
Reč dobrodošlice novoj generaciji studenata ETF-a uputio je direktor kompanije Nordeus Branko Milutinović
“Elektrotehnički fakultet je oduvek bio institucija prepoznatljiva i u Srbiji i širom sveta po kvalitetnim i pouzdanim inženjerima koje školuje. To je posebno važno danas, kada Srbija ima priliku da postane Silicijumska dolina Jugoistočne Evrope. Informacione tehnologije su najbrže rastuća grana privrede – smatra se da je broj IT stručnjaka u poslednje tri godine u Srbiji povećan za nekoliko desetina hiljada, a procena je da postoji potražnja privrede za najmanje još 200 hiljada stručnjaka, pre svih visokoobrazovanog kadra.
Saradnja između srpskih IT kompanija i Elektrotehničkog fakulteta neophodna je da bismo na adekvatan način pratili promene u ovoj izuzetno dinamičnoj oblasti. Bivši đaci, koji su sada nosioci IT industrije u Srbiji, rado daju sugestije kako da dalje unapredimo planove i programe studija, i aktiviraju se kao predavači – eksperti iz privrede, u okviru praktične nastave. Zahvaljujemo se kompaniji Nordeus koja je svih prethodnih godina bila partner i prijatelj Fakulteta, koja je svojim stipendijama podržavala studente Sokverskog inženjerstva i kroz stručna predavanja njihovih inženjera pomagala da se dodatno podigne kvalitet praktične nastave, a najnovijom donacijom računarske opreme za tri laboratorije značajno unapredila uslove za rad novih generacija sokverskih inženjera..” – dodao je dekan Elektrotehničkog fakulteta Univerziteta u Beogradu, profesor Dejan Gvozdić.
Nova učionica za softversko inžinjerstvo, donacija kompanije Nordeus, foto: Nova ekonomija
Pored pružanja podrške mladim talentima kroz programe na fakultetima i u sklopu zajednice, Nordeus je prošle godine osnovao Nordeus fondaciju sa početnim budžetom od 3 miliona dolara sa ciljem da pomogne deci i mladima da steknu savremene veštine i znanja kroz podršku obrazovanju i razvoj podsticajnog i kreativnog okruženja.
Reč dobrodošlice novoj generaciji studenata ETF-a uputio je direktor kompanije Nordeus Branko Milutinović
Nordeus aktivno zapošljava talente u oblasti inženjerstva, digitalnih umetnosti, marketinga i drugih, koji će imati priliku da rade na razvoju mobilnih igara koje svakog dana igraju milioni širom sveta!
O Nordeusu
Nordeus je mobilna gejming kompanija iz Beograda i jedan od najprivlačnijih poslodavaca u Srbiji. Njihova igra Top Eleven - Be a Football Manager, najuspešnija je mobilna football manager igra na svetu koja trenutno broji 260 miliona registrovaniih korisnika. Podstaknuti svojim snom o stvaranju takmičarskih igara, omogućavaju milionima ljudi širom sveta da postanu šampioni. Nordeus je u junu 2021. godine postao deo Take-Two Sokware Interactive porodice, jedne od najinovativnijih i najkreativnijih grupa kompanija u industriji zabave. U Nordeusu danas radi 180 zaposlenih iz celog sveta.
Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs
Elektroprivreda Srbije danas je isključila struju porodici Durković iz Gadžinog Hana sa sedmoro dece zbog duga od 30.000 dinara. EPS je prema navodima porodice odbio da sačeka sa isključenjem makar do ponede...
Reprezentativni prosvetni sindikati zatražili su od poslaničkih grupa u Skupštini Srbije da ulože amandmane na Predlog zakona o državnom budžetu za 2025. godinu kako bi se sproveo protokol Vlade i sindikata ...
NextSilicon, pionir u oblasti inovacija high performance computing-a (HPC), lansirao je Maverick-2, prvi inteligentni računarski akcelerator na svetu. Ova tehnologija je dizajnirana da omogući vrhunske perfo...
Ključ uspešnog poslovanja nalazi se u internet oglašavanju koje već godinama predstavlja sinonim za razvoj brenda i usluge. Ako Vaš biznis nije vidljiv na internetu, onda je vreme da izgradite svoj imidž u o...
NOVA EKONOMIJA
prtplatite se za čitanje premium sadržaja
PREMIUM sadržaji na platformi NovaEkonomija.rsInforamcije koje imaju dodatnu vrednost
Koristimo kolačiće kako bismo osigurali da vam pružimo najbolje iskustvo na našoj veb stranici. Ako nastavite da koristite ovaj sajt, pretpostavićemo da ste saglasni sa tim.Ok