Preduzeće „Eurasia trade centar“ planira izgradnju novog kineskog tržnog centra na Novom Beogradu. Kompleks će imati dva odvojena objekta i ukupno 476 lokala.
Ta kompanija je sada Sekretarijatu za zaštitu životne sredine podnela zahtev za odlučivanje o potrebi procene uticaja budućeg kompleksa na životnu sredinu.
Rok za javni uvid i dostavljanje mišljenja o podnetnom zahtevu je 20. februar, vidi se na sajtu grada.
Sekretarijat za urbanizam i građevinske poslove Beograda izdao je rešenjem od 12. januara lokacijske uslove za izgradnju kompleksa.
Lokacija budućeg kompleksa se nalazi uz stambene blokove u Ulici Mileva Marić Ajnštajn na Novom Beogradu, između ulice Jurija Gagarina, i planiranih ulica Nova 15, Nova 16 i Nova 17.
To znači da još uvek neće nicati nove zgrade na lokaciji prethodnog kineskog tržnog centra u Bloku 70, koji je stradao u požaru avgusta prošle godine.
Foto: Printskrin, Zahtev za odlučivanje o potrebi procene uticaja na životnu sredinu
Gradnja tržnog centra je planirana u dve faze. Objekti su planirani za prodaju robe široke namene, lokali u prizemlju će da imaju svoje ulaze i moći će da im se pristupi sa pešačke staze.
Prvi objekat čija će površina biti preko 23.000 kvadrata će imati prizemlje, jedan sprat i ukupno 360 lokala.
U drugoj fazi će se gradti trospratni objekat, površine više od 10.000 kvadrata, koji će imati 116 lokala, kao i magacin na drugom spratu.
U okviru kompleksa, konkretno između dva objekta, planiran je otvoreni parking sa ukupno 428 parking mesta.
Krajem maja 2022. godine zemljište u svojini Grada Beograda koje se nalazi u nastavku Jurija Gagarina, proadato je kineskoj kompaniji za 821,2 miliona dinara, na javnom nadmetanju u Direkciji za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda.
„Na javno nadmetanje javila se kineska kompanija koja je kupila dve građevinske parcele ukupne površine 27.501 metar kvadratnih, za koje će u gradski budžet uplatiti preko sedam miliona evra. Oni su najavili izgradnju modernog kineskog tržnog centra u koji će se useliti zakupci iz Bloka 70 iz tržnog centra koji je izgoreo, kao i drugi kineski prodavci“, izjavio je tadašnji zamenik gradonačelnika Goran Vesić.
Foto: Printskrin, Zahtev za odlučivanje o potrebi procene uticaja na životnu sredinu/Nova ekonomija
Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs
Vlada Srbije saopštila je da hladnjačari koji nisu prodali prošlogodišnji rod maline mogu da uzmu kredit. On će im pomoći u otplati celokupnog prošlogodišnjeg roda malinarima, navodi se u saopštenju.
Zakl...
Banke veoma ozbiljno posmatraju ESG rizike prilikom kreditinih procena, kazala je direktorka za okvir upravljanja rizicima i koordinaciju ESG rizika OTP banke Sonja Miladinovski.
Ona je na panelu u okviru...
Poljoprivredni usevi, voćnjaci i malinjaci u mnogim mestima Zapadne Srbije pretrpeli su veliku štetu zbog obilnih padavina. Najlošije je u Požegi gde je proglašeno vanredno stanje, veluku štetu pretrpela je ...
Vlada Srbije planira da u junu pokrene prve aukcije novih kvota za vetroelktrane, izjavila je ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović. Kao što je ranije najavljeno, vlasnici vetroparkova će lici...
NOVA EKONOMIJA
prtplatite se za čitanje premium sadržaja
PREMIUM sadržaji na platformi NovaEkonomija.rsInforamcije koje imaju dodatnu vrednost