Kulturno-sportski centar Pinki-Zemun A. D. voljom akcionara otišao je u likvidaciju, navodi se u dokumentu objavljenom na Beogradskoj berzi, piše RTS.
U finansijskom izveštaju preduzeća iz 2021. iskazan je gubitak od 250 miliona dinara, pa je firma otišla u likvidaciju, ali sportskih sadržaja i dalje ima i i lokali rade, kažu u Gradu.
„Pinki’ je bio u vlasništvu opštine Zemun, od kraja prošle godine osnovano je preduzeće Grada Beograda i u budućnosti svu brigu oko ‘Pinkija’ vodiće Grad, sve će funkcionisati kao i do sada“, ističe Nikola Penić, gradski sekretar za sport i omladinu.
Dom sporta, omladine i pionira „Pinki“ izgrađen je 1974, na mestu na kom se nalazio Narodni dom Kralja Aleksandra.
U međuvremenu je promenio ime i vlasničku struktru u Kulturno-sportski centar Pinki Zemun A. D.
Konačno raspisan tender za izgradnju podzemne garaže „Pinki“
Grad finansijski pomaže sportskim centrima
Svi sportski centri dobijaju novčanu pomoć od Grada. Da nije toga, neki bi već bili zatvoreni, kažu u Sekratarijatu za sport i omladinu. Subvencije nisu iste za sve.
„Zavisi od kvadrature, zavisi koliko procenata kvadratnih metara je u sportskom, a koliko u komercijalnom sadržaju, od sportskih stručnjaka, klubova i koliko se centri koriste za takmičenja“, navodi gradski sekretar za sport.
Od svih sportskih centara, u najboljem stanju je „Tašmajdan“.
Zaposleni kažu da je ogroman trošak istovremeno zagrevati bazen i održavati led na klizalištu.
Hala „Aleksandar Nikolić“ otvorena je i kada nema utakmica, jer su svi lokali izdati pa je tu monogo kafića, kladionica i prodavnica.
U Beogradu ima desetak sportskih centara i hala. Najveća je „Štark arena“ sa 20.000, koja su rasprodata ne više od petnaestak puta godišnje.
Zakup za jedan organizovani događaj je 30.000 evra.
Mnogi klubovi koji treniraju u sportskim centrima nisu profitabilni, pa se od njih ne može očekivati veći prihod, a karte za bazene i ostale sadržaje su od 300 do nekoliko hiljada dinara.
Beograd odustao od kupovine zaštitnih maski zbog ušteda