Pjotr Jelenski, predsednik Upravnog odbora ASEE Grupe učestvovao je na panelu `Finansijska industrija: Transformacija kao prilika` na Kopaonik biznis forumu, na kom su najznačajniji predstavnici domaćeg finansijskog i IT sektora izneli svoje stavove vezano za uticaj tehnologije na budućnost bankarstva.
Jelenski je ovim povodom naglasio da je preduslov za primenu sve prisutnijih rešenja veštačke inteligencije postojanje odgovarajućih baza podataka.
Kompanije koje žele da implementiraju alate i sisteme zasnovane na veštačkoj inteligenciji moraju imati u vidu da ovi softveri zahtevaju kvalitetne i organizovane podatke koji se mogu koristiti za dalju obradu. Bez adekvatno struktuiranih podataka ne mogu se primenjivati rešenja koja su zasnovana na veštačkoj inteligenciji. Takođe, kompanije moraju znati da je upravljanje podacima veoma zahtevno i obično u inicijalnoj fazi podrazumeva čak 80% celokupnog procesa.
Kada je u pitanju investiranje u inovativne tehnologije, Jelenski je savetovao manjim firmama da prate trendove, ali i da imaju praktičan pristup i biraju proverene tehnologije koje su se pokazale korisnim i funkcionalnim u većim kompanijama.
Takođe je istakao važnost balansiranja između sopstvenog investiranja u tehnologiju i korišćenja eksternih resursa, kao i potrebu za izborom pravih tehnoloških rešenja.
Govoreći o razvojnom centru ASEE Grupe u Beogradu, Jelenski je naveo da je jedan od najuspešnijih u razvoju naprednih rešenja koja integrišu veštačku inteligenciju na nivou cele grupacije.
Trenutno je oko 50 stručnjaka u Srbiji angažovano na kreiranju inovativnih modela upravljanja podacima za različite industrije kao što su bankarstvo, osiguranje, telekomunikacije, trgovina i platna industrija.
Prvi čovek ASEE Grupe je ovom prilikom upozorio da veštačka inteligencija, kao i svaka druga tehnologija, može biti mač sa dve oštrice i izrazio stav da je neophodno odgovorno pristupiti razvoju alata koji sadrže AI.
ASEE Grupa je vodeća softverska kompanija koja predvodi globalni tehnološki razvoj brojnih sektora, od kojih su najznačajniji bankarstvo, osiguranje, telekomunikacije, trgovina, zdravstvo i javna uprava. Svojim inovativnim pristupom, kompanija decenijama postavlja standarde digitalne transformacije i beleži kontinuiran rast. Grupacija trenutno posluje u više od 23 zemlje i broji oko 4000 zaposlenih.
Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs
Poljoprivrednici u Srbiji od novog ministra Dragana Glamočića očekuju da, kako su naveli, bude mađioničar i spreči potpuno propadanje te grane privrede.Mnogi smatraju da neće imati uspeha jer je Glamočić...
Jaja na pijacama u Srbiji, različitih veličina jeftinija su ove godine pred Uskrs nego prethodne, pokazuju podaci koje redovno beleži Ministarstvo poljoprivrede Srbije.Naime, jaja S veličine su se prošle...
Viši sud u Beogradu potvrdio je optužnicu protiv Slobodanke K, menadžera za razvoj investicija AD “Infrastruktura Železnica Srbije”, kao i predsednika Komisije za tehnički pregled Železničke stanice u Novom ...
Sindikat "Centar" Gradskog saobraćajnog preduzeća (GSP) Beograd saopštio je danas da je rok za podnošenje ponude za kupovinu 300 autobusa na gas (CNG) i treći put produžen, piše agencija Beta.Umesto 22. ...
NOVA EKONOMIJA
prtplatite se za čitanje premium sadržaja
PREMIUM sadržaji na platformi NovaEkonomija.rsInforamcije koje imaju dodatnu vrednost
Koristimo kolačiće kako bismo osigurali da vam pružimo najbolje iskustvo na našoj veb stranici. Ako nastavite da koristite ovaj sajt, pretpostavićemo da ste saglasni sa tim.Ok