Nakon potpisivanja Protokola o saradnji sa Ekonomskim fakultetom Univerziteta u Beogradu i Ekonomskim fakultetom u Subotici, Vojvođanska banka potpisala je Protokol o saradnji i sa Ekonomskim fakultetom u Kragujevcu kojim je predviđena realizacija brojnih aktivnosti u cilju podrške budućim ekonomistima.
Saradnja definisana ovim Protokolom obuhvata studentske prakse, stipendiranje studenata za master i doktorske radove, mentorske programe, sponzorstva i doniranje programa Ekonomskog fakulteta, gostujuća predavanja predstavnika Vojvođanske banke, učešće studenata u studijama slučaja, organizaciju radionica i druge aktivnosti.
„Mi u Vojvođanskoj banci nalazimo da je saradnja između unviverziteta i privrede i finansijskog sektora izuzetno bitna za unapređenje ukupnog obrazovnog sistema u našoj zemlji, te nam je zbog toga izuzetno drago što smo nakon potpisivanja protokola o saradnji sa ekonomskim fakultetima univerziteta u Beogradu i Novom Sadu to učinili danas u Kragujevcu. U duhu Ajnštajnove izreke da je obrazovanje ono što ostane nakon što zaboravite ono što ste učili u školi“, rekao je Velimir Babić, član Izvršnog odbora i direktor funkcije Upravljanje kreditnim rizicima Vojvođanske banke.
Dekan Ekonomskog fakultata u Kragujevcu profesor doktor Petar Veselinović je ovim povodom izjavio:
„Rukovođeni činjenicom da je jedini pravi recept za uspeh spoj teorije i prakse, sa zadovoljstvom smo kao fakultet prihvatili institucionalizovanje saradnje sa jednom od najznačajnijih poslovnih banaka u Srbiji, Vojvođanskom bankom. Saradnju posmatramo kroz najmanje tri nivoa: pružanja praktičnih saznanja studentima od strane stručnjaka banke, stručnu praksu studenata koji će neposredno u rešavanju konkretnih bankarskih poslova približiti praktični nivo znanja svemu onome što na modulima iz oblasti finansija, bankarstva i berzanskog poslovanja uče, kao i zajedničke aktivnosti koje će stručnjaci Vojvođanske banke zajedno sa nastavnim kadrom Ekonomskog fakulteta fokusirati na akreditovanju novih modula iz oblasti elektronskog bankarstva, odnosno digitalne ekonomije“.