Radnici u proizvodnji „Fijat Krajsler automobila Srbija“ (FCA) u Kragujevcu, koji su u oktobru radili samo tri dana, od danas su ponovo na plaćenom odsustvu, prenosi agencija Beta.
Oni će na odsustvu biti do 20. oktobra, kada je planiran nastavak proizvodnje automobila „500 L“, navode predstavnici sindikata „Nezavisnost“ u FCA.
Predsednik tog sindikata Zoran Stanić je rekao da su radnici o tome obavešteni juče i da nije bilo objašnjenja o razlozima novog prekida proizvodnje.
On je dodao i da će tokom prinudnog odsustva proizvodnih radnika uobičajeno raditi zaposleni u administraciji.
Radnici FCA koji su na plaćenom odsustvu primaju 65 odsto zarade.
Prethodno su radnici iz proizvodnje bili od 18. septembra na plaćenom odsustvu, a pre toga su tokom zdravstvene krize bili na kolektivnom letnjem odmoru i plaćenom odsustvu od 20. jula.