Srbija

27.03.2016. 09:48

B92

Autor: Nova Ekonomija

Srbi zovu Ruse da uživaju u divnoj prirodi i ukusnoj hrani

Srbija

27.03.2016. 09:48

Srbija nema more te se trudi da ruske turiste privuče istorijom, kulturom, prirodnim lepotama i ukusnom hranom.

Kriza ali i zatvaranje za ruske turiste najpopulranijih destinacija – Egipta i Turske su glavni razlog što je smanjen broj odlazaka u inostranstvo na odmor za 40 odsto.

Srbija nema more te se trudi da ruske turiste privuče istorijom, kulturom, prirodnim lepotama i ukusnom hranom. Svoju ponudu organizacije iz Srbije predstavile su na 23 međunarodnom sajmu turizma u Mosvki.

Egzotične destinacije i one popularne. Evropa, Azija, Afrika, u posebnoj sali mediteran, a tamo i Srbija. Sajam turizma u Moskvi gde se i naša zemlja trudi da se predstavi i privuče ruske turiste.

„Ruski turisti na prvom mestu dolaze u Beograd zatim naše planine Kopaonik, a zainteresovani su i za banjski turizam“, kaže Marija Labović iz Turističke organizacije Srbije.

Turistička organizacija je ove godine rešila da akcenat stavi na banjski turizam. Atomska i Prolom banja iz godine u godinu beleže porast ruskih gostiju, a Prolom banja u Rusiji prodaje i svoju vodu.

„Ovde se Prolom voda prodaje u apotekama i tu beležimo porast jeste da je kriza uticala ali se nadamo dugoročno“, kaže Radovan Raičević, generalni direktor Prolom banje.

Nezaobilazna tačka svih putovanja Rusa je Beograd gde su im ugostitljeski radnici uvek radi.

„On zna šta hoće i to hoće i da plati. Troše više nego što košta.. i da pojedu i da kupe i da popiju“, kaže Slobodan Unković iz Turističke organizacije Beograda.

Rusi, ako ne idu na more u ol inkluziv aranžmanima, zapravo žele aktivan odmor na kome će videti i saznati i nešto novo.

U 2015. godini u Srbiji je boravilo oko 41. 500 građana Rusije. To je pad od 16 odsto u odnosu na prethodnu godinu. Porast od 20 odsto u januaru ove godine, kažu u TOS-u obećava dobru godinu.

Preuzimanje delova teksta je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na novaekonomija.rs

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre slanja komentara, molimo vas da se upoznate sa pravilima komentarisanja i pravilima korišćenja sajta.

Sajt je zaštićen pomocu reCaptcha i Google. Google Politika Privatnosti i Google Uslovi Korišćenja su primenjeni.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.